Telif Hakkından Sonra The Walking Dead İzleme Yolları

the walking dead telif hakkı

En çok izlenen diziler arasında birinciliğe oynayan dizi The Walking Dead telif hakları nedeniyle dizi izleme sitelerinden kaldırıldı. Bu yazımda The Walking Dead izlemeniz için yapmanız gerekenleri anlattım.

Kaldırma girişimi 7. sezonun başlamasıyla birlikte başladı ve 24 Ekim 2016 tarihi itibari ile tüm sitelerden eski bölümler dahil olmak üzere kaldırıldı. Halihazırda ülkemizde FX kanalında ve Turkcell TV üzerinden yayınlanan dizi netflix.com ve ororo.tv üzerinden de izlenebilir durumda bulunuyor.

İlginizi çekebilir: The Walking Dead 7. Sezon Finalinde Cevaplanmamış 11 Soru

Telif hakkı ihlali gerekçesiyle kaldırılan bölümlerin yanısıra diziye ait altyazılar da kaldırılmış durumda. Fakat opensubtitles.org ve subscene.com adresinde altyazılar hâlâ mevcut durumda.

The Walking Dead’i Nasıl İzlerim?

Tüm bu yasaklara rağmen diziyi internet üzerinden izleyebilmeniz mümkün. Bunu yapmak için çeşitli sitelerde bulunan torrent dosyalarını indirmeniz gerekiyor. Dizi indikten sonra altyazı için yukarıda belirttiğim siteleri ziyaret edebilirsiniz. Dizinin torrent dosyalarına ulaşmak için de google.com.tr’ye girip dizinin adını, izlemek istediğiniz bölümü season 7 episode 1 şeklinde yazıp yanına torrent ibaresini eklemeniz gerekiyor. Ardından torrent dosyasını bulup diziyi indirebilirsiniz. Torrent dosyalarını açmak için de bir torrent istemci programı yüklemeniz gerekiyor. Bunu da yine google.com.tr’den bulabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

9 Cevaplar

 1. Korkufan dedi ki:

  Hala torrent diyorlar yav bana indirmelik değil izlemelik site lazım 2 saat dizi izlemek için tpreent den uğraşamam hayret bir şey

  • Furkan Özden dedi ki:

   İzlemek için indirirken bekleyeceğinden daha fazla zaman kaybediyorsun. Ayrıca indirdikten sonra herhangi bir donma, reklam içerikli altyazı vs. ile de karşılaşmıyorsun.

 2. Kahvechekirdeği dedi ki:

  Bu engellemeler site kapamaları vs. de ki en büyük yanlış bence, korsan gibi hızlı ve en önemlisi onların belirlediği değil, kişinin belirlediği an istediği saatte ulaşabildiği bir izleme imkanı.

  Bunun dışında aklıma gelmiştir, iki üç yıl önce kapatılan diz*mag.com, kapatılmak yerine yerel ve yasal birşeye desteklenerek dönüştürülemez miydi? Türkiyenin elde ettiği en büyük kendi içinde kullanabildiği Netflix i olurdu. Yinede bilemiyorum o kadar basit şeyler değil tabii ancak imkansız şeyler de değil.

  • Furkan Özden dedi ki:

   Bence yaptıkları şey fırsatçılıktan başka bir şey değil. Birileri kaliteli bir yapıma imza atıyor. Belli mecralar bunun yayın hakkını alıp Türkiye’de yayınlamaya başlıyor. Bütün olay buradan sonra başlıyor bence.

 3. ÇAĞDAŞ dedi ki:

  KARDEŞİM 6 YILDIR İZLEDİĞİM DİZİ TELİF HAKKI YEDİ EWİMDE FX DE YOK NAPICAZ ALLAHINI SEWEN BİR YARDIM ETSİN GOZUNUZU SEVİYİM LÜTFEN ARKADAŞLAR COK SINIRLENDIM NAPLIRF

 4. asd dedi ki:

  Dizinin torrent dosyalarına ulaşmak için de google.com.tr’ye girip dizinin adını, izlemek istediğiniz bölümü season 7 episode 1 şeklinde yazıp yanına torrent ibaresini eklemeniz gerekiyor.

  ALLA ALLAA YAPMAA YAWWW :d

 5. adem dedi ki:

  alt yazıları nasıl ekleyeceğiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir