Kategoriler: Oyun Rehberleri

Call of Duty: Black Ops’ta Bilmediğiniz Püf Noktaları

Call of Duty serisinin son oyunu Black Ops geçtiğimiz günlerde raflardaki yerini aldı. Şimdiden rekor kıran yapımda gizli oyunların olduğunu biliyor muydunuz?

Oyun dünyasında büyük bir efsane haline gelen Call of Duty serisi, Black Ops adlı son yapımıyla kısa süre önce satışa sunuldu. Şimdiden rekor kırmaya başlayan oyun hakkında iyi olduğu kadar kötü eleştiriler de bulunuyor.

Yapımda aslında görünen çok daha fazla bilgi gizli

Oyun İçinde Oyun

Bazı bilgisayarlarda ciddi performans sorunu yaşandığı için yapımcı Treyarch önümüzdeki günlerde bir yama çıkartacak. Tüm bu olumsuzluklara gündeme gelen yapımda aslında gizli oyunlar ve dosyalar olduğunu biliyor muydunuz?

Oyunun seneryosundaki gizemlere ulaşmak için, ana menüde işkence gördüğünüz koltuktan kalkıp bilgisayar gitmeniz gerekiyor. İşte Call of Duty Black Ops’un gizemlerini çözmeniz için hazırladığımız rehber.

Koltuktan Nasıl Kalkılır?

Black Ops’un gizemlerini çözmek için tembelliği bırakıp işkence gördüğünüz koltuktan kalkmanız lazım. Ana menüdeyken aslında kafanızı farklı noktalara çevirebiliyorsunuz. Fareyle ya da joypad yardımıyla kamerayı bacaklarınızı görecek hale getirin.

Daha sonra sağ ve sol tuşlarına hızlıca birkaç kez basın. Bundan sonra PC’de hızlıca space’e PS3’de ise üçgen tuşuna basmaya devam edin. Bir süre sonra, karakteriniz bağlarından kurtulacak.
Ayaktayken odada istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. İşkence odasındaki bilgisayarı bulun orada gerçekten bir dos sistemi olduğunu göreceksiniz.

Zombi Oyunu

Black Ops’un içerisinde bulunan gizli oyunlardan biri Dead Ops Arcade adını taşıyor. Bu oyunu açmak için oda içerisinde bulunan bilgisayarın yanına gidin. Ekrana DOA yazın.

Eğlenceli bir animasyona sahip olan ekranda biraz bekledikten sonra eski atarici oyunlarına benzeyen bir zombi oyunuyla karşılacaksınız.

Gizli Advanture Oyunu

Yapımda bir de eski bir advanture oyunu saklı. Zorg adlı oyun sadece ingilizce bilenlere hitap ediyor. Bilgisayara zorg yazın.

Karşınıza gelen ekranda bir grafik bulunmuyor. 80’li yıllardaki advanture oyunları gibi ingilizce komutlar vererek oyunda ilerleyebilirsiniz.

E-Postalar

Bu bilgisayarda bir de oyunun hikayesini daha iyi anlamanızı sağlayan elektronik postalar bulunuyor. Bilgisayar ekranına mail yazın.

Karşınıza gelen sıralama listesinde e postalar ve yollayan kişiler bulunuyor. Numara tuşlarına basrak istediğiniz e postayı okuyabilirsiniz.

Diğer Gizemler

Oyundaki diğer gizemleri çözmek için bu ekrana help yazmanız yeterli. Diğer kullanılabilir komutlar, login ekranı ve şifreli belgeleri çözmek için komutları bu şekilde görebilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: call of duty

Son Gönderiler

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

2 hafta önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

1 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

2 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

2 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

3 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

3 ay önce