Kategoriler: Nasıl Yapılır?

Rüyalar kontrol edilebilir !Bilim dünyasınca rüyalarımız, beynimizin bilinç altımızı hatırlamaya çalışması sonucu gördüğümüz görüntüler olarak açıklanıyor. Peki rüyalarımızı kontrol etmemiz mümkün mü? Cevabı: EVET.

İşte rüyalarınız kontrol altına alıp istediğiniz şey ne ise görmenizde yardımcı olacak birkaç ipucu:

1- Öncelikle küçük bir defter alıp yatağınızın başucuna koyun. Rüya gördüğünüz gecelerin sabahında neler gördüğünüzü bu deftere not edin.

2- Her gece yatmadan önce defterinizi açın, görmek istediğiniz rüya hakkında resimler çizin, neler görmek istediğinizi tekrar tekrar yazın. Burada yazıp çizeceğiniz en ufak detayların bile önemli olduğunu unutmayın. Sakın yatmadan önce birşeyler izlemeyin aksi takdirde izlediklerinizi görebilirsiniz.

3- Uyumadan önce defterinize yazıp çizdiklerinizi defalarca okuyun.

4- Rahatça yatağınıza uzanın ve görmek istediğiniz rüya ve detayları hakkında hayal edin, kendinizi zorlayarak rüyanızı düşünün. Fakat kendinizi aşırı zorlamanıza gerek yok, bu kuvvetli baş ağrılarına neden olabilir.

5- Uyumaya hazır hissettiğiniz zaman ışığınızı söndürün ve odanızın sessiz olmasını sağlayın. 

6- Gözlerinizi kapatın ve rüyanızda görmek istediğiniz resimleri hatırlayın. Gözlerinizi kapadığınızda kafanızda şekilleri resimleri göremiyorsanız notlarınızı yeniden okuyun, resimlerinize yeniden bakın. Bu aşamada tüm detaylarla hayal edin. Konuşmalarınıza, görmek istediğiniz rüyadaki sesleri beyninizde duyun. Rüyanızdaki arkaplandan gelen sesleri bile hayal edin.

7- Bu düşüncelerle uyuyun.

8- Bir rüya gördüyseniz rüya gördüğünüzü fark edin ve rüyanızı kontrol altına alarak olacakları kontrol edin.

Herkese hayırlı rüyalar 😉 ÖzgürKlavye

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: sağlık

Son Gönderiler

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 hafta önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

3 hafta önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

4 hafta önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

1 ay önce

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

1 ay önce

Yağlı Boya Kullanımı

Yağlı boya çok fazla yüzeye uygulanabilen özellikte boyalardır. Son derece kolay ve pratik bir şekilde…

2 ay önce