Define İçin 21 Metre Tünel Kazdılar

Falcı ve papazın yönlendirmesiyle define aramak için 3 katlı binanın altında 21 metrelik tünel açan 3 kişi, gözaltına alındı. Çuvallar dolusu hafriyatı gece tahliye ettikleri öğrenilen 3 kişi sevk edildikleri adliyeden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, merkez Osmangazi ilçesi Kayhan Mahallesi Simavlı Sokak’taki Bedrettin Cami yanında bulunan 3 katlı binanın içinde izinsiz kazı yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Belirtilen adrese giden polis, ‘alem’ imalatı yapan Ayhan S., amcasının oğlu Kurtuluş S. ve iş yerinde çalışan Mustafa D.’yi kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla gözaltına aldı. Zanlıların kazıda kullandığı malzemelere de el konuldu. Binanın altında yapılan incelemede, zanlıların, define bulmak amacıyla 21 metre kazı gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Kazıdan çıkan hafriyatın ise çuvallara doldurulduğu gözlendi. Yapılan aramada zanlıların işyerinden hilti, kazma, kürek, çekme motoru ve define aramada kullanılan eşyalar ele geçirildi.
Zanlılardan Kurtuluş S., polise verdiği ifadesinde, bir falcı ve papazın yönlendirmesiyle binada kazı yaptıklarını söyledi. Kurtuluş S.’nın polise verdiği ifadesinde, “Ailevi sıkıntılar sebebiyle İzmir’deki bir kadın falcıyla telefonla irtibat kurdum. Falcı kadın işyerinin bulunduğu binanın 16-17 metre altında define olduğunu söyledi. Ardından falcı kadın Bursa’ya gelerek kazının yapıldığı yeri de gördü. Falcının söylediklerini İzmir’deki bir kilisede görevli ‘Aleks’ adındaki papaz da doğruladı. Bunun üzerine yaklaşık 45 gün önce kazıya başladık, yaklaşık 21 metre de kazı yaptık.” dediği öğrenildi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro dedektifleri tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınan 3 zanlı, ‘İzinsiz kazı yapmak’ iddiasıyla adliyeye sevk edildi. Zanlılar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: habertürkiye haber

Son Gönderiler

Yeni Google Chrome Yerleşik RSS Beslemesi ile Geliyor

Android için Chrome artık yerleşik bir RSS beslemesine sahip. Google, yerel RSS işlevselliğini tanıtan web…

2 hafta önce

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

3 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

3 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

3 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

4 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

4 ay önce