Define İçin 21 Metre Tünel Kazdılar

Falcı ve papazın yönlendirmesiyle define aramak için 3 katlı binanın altında 21 metrelik tünel açan 3 kişi, gözaltına alındı. Çuvallar dolusu hafriyatı gece tahliye ettikleri öğrenilen 3 kişi sevk edildikleri adliyeden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, merkez Osmangazi ilçesi Kayhan Mahallesi Simavlı Sokak’taki Bedrettin Cami yanında bulunan 3 katlı binanın içinde izinsiz kazı yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Belirtilen adrese giden polis, ‘alem’ imalatı yapan Ayhan S., amcasının oğlu Kurtuluş S. ve iş yerinde çalışan Mustafa D.’yi kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla gözaltına aldı. Zanlıların kazıda kullandığı malzemelere de el konuldu. Binanın altında yapılan incelemede, zanlıların, define bulmak amacıyla 21 metre kazı gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Kazıdan çıkan hafriyatın ise çuvallara doldurulduğu gözlendi. Yapılan aramada zanlıların işyerinden hilti, kazma, kürek, çekme motoru ve define aramada kullanılan eşyalar ele geçirildi.
Zanlılardan Kurtuluş S., polise verdiği ifadesinde, bir falcı ve papazın yönlendirmesiyle binada kazı yaptıklarını söyledi. Kurtuluş S.’nın polise verdiği ifadesinde, “Ailevi sıkıntılar sebebiyle İzmir’deki bir kadın falcıyla telefonla irtibat kurdum. Falcı kadın işyerinin bulunduğu binanın 16-17 metre altında define olduğunu söyledi. Ardından falcı kadın Bursa’ya gelerek kazının yapıldığı yeri de gördü. Falcının söylediklerini İzmir’deki bir kilisede görevli ‘Aleks’ adındaki papaz da doğruladı. Bunun üzerine yaklaşık 45 gün önce kazıya başladık, yaklaşık 21 metre de kazı yaptık.” dediği öğrenildi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro dedektifleri tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınan 3 zanlı, ‘İzinsiz kazı yapmak’ iddiasıyla adliyeye sevk edildi. Zanlılar, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: habertürkiye haber

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

5 gün önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

2 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

3 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

3 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

4 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

4 ay önce