Kategoriler: İnternetSosyal Medya

Facebook’u Google+’ya bağlayın

Google+ yayına başladı, on milyon kullanıcıya ulaştı ve hatta bu hafta sonu da yirmi milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Şimdiden Google+’ın Facebook’u yok edeceği konuşuluyor. Fakat bir diğer taraftan da Facebook’taki arkadaşlarını henüz Google+’ta bulamadığını söyleyen ve tanımadığı kişilerin çevrelerine eklendiği bilgisi ile şaşıran kullanıcılar da yok değil. Google+’a şans vermek isteyenlerin en büyük sıkıntısı Facebook ve Google+ arasında mekik dokumak.
Şu an için Google+’ta aradığını bulamayanlara ve/veya mecrayı Facebook ile karşılastırıp Facebook’taki hareketliliği yakalayamamış olanların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bir haberi Read Write Web’ten Sarah Perez kaleme aldı.

Şu an için sadece Google Chrome ve Firefox kullanıcılarının faydalanabileceği bir uzantı sayesinde Facebook haber kaynağınızı Google+ hesabınıza taşıyabiliyorsunuz. Uzantıyı tarayıcına indirdikten ve Facebook bilgilerinize erişilmesine izin verdikten sonra haber kaynağını Google+’a taşımış oluyorsunuz. Google+ Facebook uzantısını geliştirenler kısa süre içerisinde uzantının Internet Explorer’da da kullanılacağını duyurdular.

Uygulama şu an için çok basit özelliklere sahip ve Facebook’un Oyunlar, Profil Bilgileri, Arkadaşlık İstekleri, Fotoğraf Albümü gibi diğer özelliklerini göstermiyor. Uygulamayı geliştirenlerin bu uzantı üzerinde yapacakları çalışma ve iyileştirmeler sonrasında diğer Facebook özelliklerinin de Google+’a taşınabileceği herkes için malum. Fakat mesele Facebook’un konuya uyanıp bu zaman içerisinde uygulamayı kapatıp kapatmayacağı. Çok muhtemel ki Facebook kısa bir süre içerisinde bu uygulamayı koşullarına uymadığı gerekçesi ile kapatacak.

Bundan kısa bir süre önce Facebook’taki arkadaslarımızı Google+’a taşımamıza yardımcı olacak iki uzantıyı kapatan Facebook, kullanıcılarını Google+ başta olmak üzere diğer mecralara kaptırmama konusunda elinden gelen her şeyi yapıyor.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: FacebookGoogle

Son Gönderiler

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

1 hafta önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

2 hafta önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

3 hafta önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

1 ay önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

1 ay önce

Google Chrome için Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Google Chrome, masaüstü ve mobil cihazlar için karanlık bir moda sahiptir. Ancak etkinleştirmek beklediğiniz kadar…

1 ay önce