Kategoriler: İnternetSosyal Medya

Facebook’u Google+’ya bağlayın

Google+ yayına başladı, on milyon kullanıcıya ulaştı ve hatta bu hafta sonu da yirmi milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Şimdiden Google+’ın Facebook’u yok edeceği konuşuluyor. Fakat bir diğer taraftan da Facebook’taki arkadaşlarını henüz Google+’ta bulamadığını söyleyen ve tanımadığı kişilerin çevrelerine eklendiği bilgisi ile şaşıran kullanıcılar da yok değil. Google+’a şans vermek isteyenlerin en büyük sıkıntısı Facebook ve Google+ arasında mekik dokumak.
Şu an için Google+’ta aradığını bulamayanlara ve/veya mecrayı Facebook ile karşılastırıp Facebook’taki hareketliliği yakalayamamış olanların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bir haberi Read Write Web’ten Sarah Perez kaleme aldı.

Şu an için sadece Google Chrome ve Firefox kullanıcılarının faydalanabileceği bir uzantı sayesinde Facebook haber kaynağınızı Google+ hesabınıza taşıyabiliyorsunuz. Uzantıyı tarayıcına indirdikten ve Facebook bilgilerinize erişilmesine izin verdikten sonra haber kaynağını Google+’a taşımış oluyorsunuz. Google+ Facebook uzantısını geliştirenler kısa süre içerisinde uzantının Internet Explorer’da da kullanılacağını duyurdular.

Uygulama şu an için çok basit özelliklere sahip ve Facebook’un Oyunlar, Profil Bilgileri, Arkadaşlık İstekleri, Fotoğraf Albümü gibi diğer özelliklerini göstermiyor. Uygulamayı geliştirenlerin bu uzantı üzerinde yapacakları çalışma ve iyileştirmeler sonrasında diğer Facebook özelliklerinin de Google+’a taşınabileceği herkes için malum. Fakat mesele Facebook’un konuya uyanıp bu zaman içerisinde uygulamayı kapatıp kapatmayacağı. Çok muhtemel ki Facebook kısa bir süre içerisinde bu uygulamayı koşullarına uymadığı gerekçesi ile kapatacak.

Bundan kısa bir süre önce Facebook’taki arkadaslarımızı Google+’a taşımamıza yardımcı olacak iki uzantıyı kapatan Facebook, kullanıcılarını Google+ başta olmak üzere diğer mecralara kaptırmama konusunda elinden gelen her şeyi yapıyor.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: FacebookGoogle

Son Gönderiler

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

1 hafta önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

1 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

2 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

2 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

3 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

3 ay önce