Kategoriler: İnternetSosyal Medya

Facebook’u Google+’ya bağlayın

Google+ yayına başladı, on milyon kullanıcıya ulaştı ve hatta bu hafta sonu da yirmi milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Şimdiden Google+’ın Facebook’u yok edeceği konuşuluyor. Fakat bir diğer taraftan da Facebook’taki arkadaşlarını henüz Google+’ta bulamadığını söyleyen ve tanımadığı kişilerin çevrelerine eklendiği bilgisi ile şaşıran kullanıcılar da yok değil. Google+’a şans vermek isteyenlerin en büyük sıkıntısı Facebook ve Google+ arasında mekik dokumak.
Şu an için Google+’ta aradığını bulamayanlara ve/veya mecrayı Facebook ile karşılastırıp Facebook’taki hareketliliği yakalayamamış olanların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bir haberi Read Write Web’ten Sarah Perez kaleme aldı.

Şu an için sadece Google Chrome ve Firefox kullanıcılarının faydalanabileceği bir uzantı sayesinde Facebook haber kaynağınızı Google+ hesabınıza taşıyabiliyorsunuz. Uzantıyı tarayıcına indirdikten ve Facebook bilgilerinize erişilmesine izin verdikten sonra haber kaynağını Google+’a taşımış oluyorsunuz. Google+ Facebook uzantısını geliştirenler kısa süre içerisinde uzantının Internet Explorer’da da kullanılacağını duyurdular.

Uygulama şu an için çok basit özelliklere sahip ve Facebook’un Oyunlar, Profil Bilgileri, Arkadaşlık İstekleri, Fotoğraf Albümü gibi diğer özelliklerini göstermiyor. Uygulamayı geliştirenlerin bu uzantı üzerinde yapacakları çalışma ve iyileştirmeler sonrasında diğer Facebook özelliklerinin de Google+’a taşınabileceği herkes için malum. Fakat mesele Facebook’un konuya uyanıp bu zaman içerisinde uygulamayı kapatıp kapatmayacağı. Çok muhtemel ki Facebook kısa bir süre içerisinde bu uygulamayı koşullarına uymadığı gerekçesi ile kapatacak.

Bundan kısa bir süre önce Facebook’taki arkadaslarımızı Google+’a taşımamıza yardımcı olacak iki uzantıyı kapatan Facebook, kullanıcılarını Google+ başta olmak üzere diğer mecralara kaptırmama konusunda elinden gelen her şeyi yapıyor.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: FacebookGoogle

Son Gönderiler

Tercüme Bürosu

Bazı belgelerin yasal olarak bir anlamı olması için yapılan tercümenin noter tarafında onaylanması gerekmektedir. Bu…

3 hafta önce

Canva Pro Ücretsiz Kullanım Yöntemi

Çeşitli web 2.0 araçlarını incelerken denk geldiğim bir araçtan bahsetmek istiyorum. Benim de ara sıra…

4 hafta önce

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 ay önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

2 ay önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

2 ay önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

2 ay önce