Kategoriler: Teknoloji

3D Teknolojisi Sağlığa Zararlı mı ?

Günümüzün teknolojisi 3D, TV’lere, monitörlere, bilgisayarlara, konsollara ve aklınıza gelebilecek birçok son kullanıcı ürününe sıçramış durumda. 3D TV’lerin birçok üretici tarafından kullanıcılara sunulması, bu ürünlerin fiyatlarının çok uçuk olmamasını sağlıyor. Şayet bir 3D TV almayı planlıyorsanız önce yazımızı okumanızda fayda var.

Geleceğin teknolojileri konusundaki yazılarıyla, kitaplarıyla ve günümüz bilişim dünyasıyla ilgili yaptığı tespitlerle tanınan konunun uzmanı diyebileceğimiz Mark Pesce, 3D TV almayı düşünen insanlara “sakın almayın” diyor. Pesce’ye göre 3D TV üreticileri kabul etmese de bu teknoloji insanlarda bir takım bozukluklara neden oluyor.

Üreticiler içerisinde en merhametlisi Samsung sanırım. Firma Avustralya sitesinde 3D TV izlendiği sırada baş ağrısı ve kusma gibi yan etkiler görüldüğüde, kişinin 3D izlemeyi bırakmasını tavsiye ediyor.

Pesce’ye göre 3D TV’ler insan sağlığına zararlı. Avatar’ı 3D izleyenlerin %15’inin de Samsung Avusturalya sitesinde belirtilen şikayetlerle doktorlara başvurması bunun bir göstergesi niteliğinde. Şayet bir 3D TV almak istiyorsanız önce bu belirtilere rastlamamak için, arkadaşınızın 3D TV’siyle ya da mağazada ufak bir test yapmanızı öneririm.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 hafta önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

3 hafta önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

4 hafta önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

1 ay önce

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

1 ay önce

Yağlı Boya Kullanımı

Yağlı boya çok fazla yüzeye uygulanabilen özellikte boyalardır. Son derece kolay ve pratik bir şekilde…

2 ay önce