Kuru kuruya blog yazmayın

Blog yazanlar bilir, yazınızı yazarsınız ama okuyan pek fazla kişi olmaz, sosyal medyada paylaşmanız bu sayıyı biraz yükseltir ama buda yeterli değildir. Sosyal Medyada paylaşmanız o an için yazınızın okunma sayısını yükseltir ama bize sürekli olanı lazım yani yazınızın arama motorlarında doğru etiket kullanarak yukarılara çıkmasıdır. Bunun için ilk önce etiket kısmına gelelim.

Etiketler

Etiketler yazınızın bulunması için arama motorlarına ne yazıldığında sonuçlar arasında gösterilmesini belirler, etiketlerin rolü budur.

Link

Arama motorlarında bana göre etiketten önce link gelir. Çünkü arama yaparken linktede aramak için yazdığımız kelime varsa vurgulanır. Blogger kullanıcıları için bir yazı yazmıştım Blogger URL Taktiği diye, o yazıda bu anlattığımı nasıl yapacağınız öğrenebilirsiniz.

Pingletin

Bu pingletmeye ben arama motorlarını dürtme diyorum, hey arama motoru ben bir yazı yazdım haberin olsun diyorsunuz. Ben şu şekil yapıyorum. Ping-o-Matic! sitesi var burada normal pingletiyorum. Bir de yazıyı pingletiyorum 🙂 Fazla asılmayın ama 🙂 Sitenizi bir kere pinglettiğinizde size yer imlerine eklemeniz için bir bağlantı verecek, her gün tıklarsınız artık ona 🙂 Tabi bir de yazı yazdığınız zaman.

Adresinizi ekleyin

Burasıda çok önemli diğer adımlar gibi. Burada da yazımızı yazdık, google’a ekleyeceğiz, buradan Google Adresimizi ekliyoruz. URL kısmına yazımızın bağlantısını, Yorumlar kısmına da başlığınızı girin.

Burada anlattıklarım kendi yöntemlerim tabi biraz da internette okuduğum yazılarında katkıları var ama yöntemler benim elime geçince biraz şekil değiştirdi 🙂 Sizinle paylaşmak istedim umarım faydalı olur.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 hafta önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

3 hafta önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

4 hafta önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

1 ay önce

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

1 ay önce

Yağlı Boya Kullanımı

Yağlı boya çok fazla yüzeye uygulanabilen özellikte boyalardır. Son derece kolay ve pratik bir şekilde…

2 ay önce