Kuru kuruya blog yazmayın

Blog yazanlar bilir, yazınızı yazarsınız ama okuyan pek fazla kişi olmaz, sosyal medyada paylaşmanız bu sayıyı biraz yükseltir ama buda yeterli değildir. Sosyal Medyada paylaşmanız o an için yazınızın okunma sayısını yükseltir ama bize sürekli olanı lazım yani yazınızın arama motorlarında doğru etiket kullanarak yukarılara çıkmasıdır. Bunun için ilk önce etiket kısmına gelelim.

Etiketler

Etiketler yazınızın bulunması için arama motorlarına ne yazıldığında sonuçlar arasında gösterilmesini belirler, etiketlerin rolü budur.

Link

Arama motorlarında bana göre etiketten önce link gelir. Çünkü arama yaparken linktede aramak için yazdığımız kelime varsa vurgulanır. Blogger kullanıcıları için bir yazı yazmıştım Blogger URL Taktiği diye, o yazıda bu anlattığımı nasıl yapacağınız öğrenebilirsiniz.

Pingletin

Bu pingletmeye ben arama motorlarını dürtme diyorum, hey arama motoru ben bir yazı yazdım haberin olsun diyorsunuz. Ben şu şekil yapıyorum. Ping-o-Matic! sitesi var burada normal pingletiyorum. Bir de yazıyı pingletiyorum 🙂 Fazla asılmayın ama 🙂 Sitenizi bir kere pinglettiğinizde size yer imlerine eklemeniz için bir bağlantı verecek, her gün tıklarsınız artık ona 🙂 Tabi bir de yazı yazdığınız zaman.

Adresinizi ekleyin

Burasıda çok önemli diğer adımlar gibi. Burada da yazımızı yazdık, google’a ekleyeceğiz, buradan Google Adresimizi ekliyoruz. URL kısmına yazımızın bağlantısını, Yorumlar kısmına da başlığınızı girin.

Burada anlattıklarım kendi yöntemlerim tabi biraz da internette okuduğum yazılarında katkıları var ama yöntemler benim elime geçince biraz şekil değiştirdi 🙂 Sizinle paylaşmak istedim umarım faydalı olur.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

4 gün önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

4 hafta önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

1 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

2 ay önce

La Roche ile Orijinalliği Keşfedin

Kozmetik alanında bazı markalar diğer markalardan daha fazla tercih edilir. Bu tür markalardan birisi olan…

2 ay önce

Turnet Ne İşe Yarar?

Seramik yapımı günümüzde oldukça popüler ve hobi anlamında yapılan bir iştir. Bu işi yaparken şekil…

3 ay önce