Kategoriler: Film İncelemeleri

In Time (2011)

  • Yapım: 2011 – ABD
  • Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
  • Yönetmen: Andrew Niccol
  • Oyuncular: Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Alex Pettyfer, Cillian Murphy, Olivia Wilde, Johnny Galecki, Matthew Bomer, Rachel Roberts, Toby Hemingway, Melissa Ordway, Christoph Sanders, Ethan Peck, Vincent Kartheiser, Collins Pennie, Natalina Maggio, Jessica Parker Kennedy, DeVaughn Nixon, Elena Satine, Emma Fitzpatrick, Sterling Sulieman, Ray Santiago, Adam Jamal Craig, Trever O’brien
  • Senaryo: Andrew Niccol
  • Yapımcı: Andrew Niccol, Kristel Laiblin, Debra James, Amy Israel, Marc Abraham, Eric Newman

Filmin Özeti

İnsanların yaşlanmayı durdurduğu yakın bir gelecekte geçecek olan filmde insanlar 25 yaşından sonra artık daha fazla yaşlanmayacağını ve ölümsüzlüğün sırrına erişildikten sonra yaşananları anlatan bir yapım “parası olanın sonsuza kadar yaşayabileceği bir dünyanın”.

Filmde, zamanın altın değerinde olduğu bu yeni dünyada insanlar, ölümsüzlüğün peşinde koşarak hayatta kalma mücadelesine girerler. Bu nedenle, nüfus artışının son haddeye varmasıyla, yeni düzenlemelere girişen insanoğlunun hikâyesi filmde anlatılıyor.

Editörün Yorumu

Filmi dün gece izledim. Malum dershanenin olmadığı ender günlerden biriydi. Öncelikle film bayağı sürükleyici. Ayrıca bilim kurgu olmasına rağmen senaryo muhteşemdi. Sanırım senarist, zamanın önemine dikkat çekmek istemiş. Bu filmdende bayağı etkilendim 🙁 Şimdi dışarı çıkıp “Zamanımı geri ver!” desem ne olur acaba 🙂 Dediğim gibi senaryo muhteşem, filmde en değerli şeyiniz zamanınız. Dünya üzerinde bu bağlamda bölgeler oluşmuş ve bölgeleri kontrol eden başlar ve asayişi sağlayan Zaman Muhafızları.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

2 hafta önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

2 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

2 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

3 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

3 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

3 ay önce