Gamsız Blog ve WordPress deneyimim

Her yerde Blogger mı ? WordPress mi ? diye tartışması olmuştur. Aslında benim ilk blogum WordPressti fakat bedava idi. Host felan kullanmıyordum. Ama bugün host php html vs. bunlar bana yabancı gelmiyor. Bende bir deneyeyim dedim 😀

Facebookta gruplarda paylaşılan sitelerde com.nu diye bir uzantı görüyordum. Bende bir gireyim bakayım dedim. Güzel bir hizmetmiş ister domain yönlendirme ister host olarak kullanabiliyorsunuz. Konusu açılmışken dedim, bir ara free host ile wordpress kurulumu yaparken mysql ayarları nedeniyle yarıda kalan işi buradan devam ettirdim. Çünkü com.nu’nun paneli felan basit ve kullanışlı, sonra işte wordpress dosyalarını indirip hosta yükledik, karşıma bir panel geldi. Burayı herkes bilir bilgileri felan girdim. Sanki hayatımda yeni bir sayfa açılmış bir his oluştu gerek grafikler gerek girdiğim bilgiler nedeniyle 😀

Sonra blogu açtım, biraz panelde dolaştım, temayı kurcaladım felan… Bloggerla uğraşırken forumlarda arkadaşlar wordpress ile ilgili sorunlardan bahsederken <?php ile başlayan kodlar çok karışık geliyordu bana ama wordpresste o kadar kodlarla uğraşmıyorsun zaten herşey yerli yerinde eklentiyi yükle keyfine bak.

Biraz da eklenti yükledim. Temayı türkçeleştirdim böyle birşey ortaya çıktı.

Bunlarla uğraşırken WordPress’e geçsem mi geçmesem mi ? İki arada bir derede kaldım ama işte. Yine blogger kullanacağım 😀 Google sırayla servislerinin yeniliyor zaten, sıra Blogger’a gelince siz bakın o zaman.

He bu arada wordpress blogunu da boş bırakmayacağım. Yani şöyle küçük kısa yazılar yazıp buraya link verebilirim, sonuçta hit paylaşımından hoşlanmayan biriyim. Bir blog yeter. WordPressle uğraşırken yararlı bulduğum şeyleri wordpress etiketi altında bu blogumdan paylaşacağım.

Şimdi sadece Blogger, Css, Html alanında kendimi geliştirmişken WordPress ve PHP‘ye de el attım 😀 Hadi hayırlısı. Kalın sağlıcakla.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Queen’s Gambit (2020) Mini Dizi İncelemesi

Yetim bir kızın acımasız satranç yıldızlığına yükselişini anlatan parlak dizi, artık yayıncının en çok izlenen…

1 hafta önce

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

5 ay önce