Kategoriler: Genel

PVC Pencere sistemlerinin faydaları

Gerek reklamlardan, gerekse halk arasında pimapen tüm pvc pencerelere adını vermiştir. Bu sistem genelde beyaz çerçeveli ve kış bahçesi alanlarında kullanılır. Bu işi en kaliteli yapan benim bildiğim bir Fıratpen vardır. Belki de Fıratpenden başka pencere kullanmadığımız içindir 🙂

Şimdi bu pvc sistemlerinin faydalarına bakalım.

Pencere sistemlerinde PVC’nin kullanılmasının diğer malzemelerden yapılmış pencerelere göre çok çok farklı avantajları vardır. Bu avantajlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:

 • Kolay Bakım : PVC pencere ve kapılar çok kolay temizlenebilir. Sabunlu veya deterjanlı su ile arada bir temizlenmesi yeterli olur. PVC pencere aksesuarları (örneğin menteşeleri ve kolları gibi), üreticinin tavsiyesi doğrultusunda zaman zaman yağlama işlemi gerektirebilir.
 • Boya Gerektirmez : Ahşap çerçevelerin aksine PVC pencereler kesinlikle yeniden boyama işlemi gerektirmez. PVC pencereler bir çok farklı renkte imal edilebilirler.
 • Canlı Renkler : PVC pencereler renklerinin zamanla solmasına karşı testlerden geçirilirler ve bu durumun oluşması engellenir.
 • Çürümez – Paslanmaz : Ahşap ve metal çerçeveler zamanla çürüyebilir veya paslanabilir. PVC pencere sistemlerinde bunlar olmaz.
 • Çözülmez – Bükülmez : Kerestenin aksina pvc çerçeveler bükülmez çözülmez.
 • Sağlam ve Dayanıklı : PVC pencerelerde hem sağlam hem de dayanıklı olması için standartlara uygun katkı maddeleri kullanılır.
 • Yanmaya Karşı Dirençli : PVC pencereler ancak yoğun ateş altında yanarlar. Malzemesi kendisini söndürecek niteliktedir.
 • İzolasyon : PVC pencereler ısı ve ses yalıtımında avantajlıdır. Özellikle çift cam sistemlerinde bu performans çok daha yüksektir.
 • Rekabetçi Maliyet : PVC pencelerin bakımı kalıcı ve ucuz olduğundan maliyeti düşüktür. Bu sebeplerle diğer seçeneklere göre çok daha düşük maliyetlidir.
 • Tasarım : Diğer pencere sistemlerinin aksine yenilikçi tasarımlar pvc pencere sistemlerinde mevcuttur. Sürgülü, dönmeli, üstten açılır vs farklı tasarımlar pvc pencere sistemlerinde mevcuttur.
 • Çevreci : PVC pencere malzemeleri geri dönüşümü olan malzemelerdir. Ayrıca üretimde düşük enerji gerektirir.

Bir çok insan uzun yıllardır pvc pencere ve kapı sistemlerini tercih ediyor. Bunun en önemli başlıca sebepleri şunlardır:

 1. Isı Yalıtımı
 2. Ses Yalıtımı
 3. Uzun Ömürlü
 4. Yanmaya Dayanıklı
 5. Dayanıklı
 6. Mükemmel hava ve su geçirmezlik
 7. Hafif, Kolay Kurulum
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: ad

Son Gönderiler

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

1 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

2 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

3 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

3 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

4 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

4 ay önce