Kategoriler: Film İncelemeleri

The Walking Dead’ın 3.Sezonu hapishanede geçebilir

Bugün güzel günlerimden biriydi ama yinede bu durum The Walking Dead’ın 2.Sezonunun 2.Yarısına kalan günleri azaltmıyor 🙂 Bunun için geçmişe dönük Walking Dead’ın eski bölümlerini izledim. Son olarak bir de çizgi romanından birkaç bölüm okuyayım derken 50 serilik çizgi romanı bitirdim. 20’de kalmıştım. Bir çırpıda kalan 30’u okudum. Size şunu söylemeliyim ki 2.Yarı da muazzam derece de zombi var. Dizinin şu ana kadar ki kısmının çizgi romandan uyarlama olduğunu bilenleriniz vardır. Tabii duruma göre senaryoya uydurma açısından değişiklikler olmuş olabilir.

Glenn ile Maggie eczenede seks yaptıkran sonra Glenn’in “Hâlâ 11 prezervatifimiz var.” demesi azgınlığını üstünden atamadığının göstergesiydi 🙂 İşte çizgi romanda, Hershel Glenn’i deyim yerindeyse suçüstü yakalıyor 🙂 Tabii bu durum 7.bölümden sonra gerçekleşecek gibi görünmüyor.

Şimdi 7.bölümü hatırlayın, o durumdan sonra Rick ve grubunun o çiftlikte kalması mümkün mü ? Tabii ki hayır, zaten 8.bölümün fragmanında Hershel “Çiftliğimden defolun” demişti.

İşte bu durumdan sonra muhtemelen çiftlikten gidip yollarına devam edecekler. Ama nereye gideceklerini kimse bilmiyor. Dizinin yapımcılarından da bir açıklama gelmedi. İşte size bir tahmin, aşağıdaki resim çiftlikten çıktıktan sonra vardıkları yer.

İşte yepyeni bir dünya, artık 2.sezonda burada bitecek gibi 🙂 Cezaevine gelmeden öncede bayağı bir olay oldu ama biraz heyecanlanın diye anlatmadım 😀 Daha neler neler var.

Cezaevine geldiklerinde besin ihtiyaçlarını tarım yaparak karşılayacaklar, resimde de olduğu gibi. Tabii bunlar sadece bir teori 🙂

Belki bu sahneyi biraz zor görürüz ama yinede paylaşıyorum 🙂 Çizgi romanda her türlü şeyi göstermişler. Ama bunu televizyona yansıtmak biraz zor gibi 🙂 Aşağıdaki resimde Lori ve Andrea duş alıyorlar ve içeri biri dalıyor. Önemli olan burası değil. Lorinin karnına baksanıza nasıl da şişmiş.

Sıra geldi benim en çok hayalini kurduğum şeye 🙂 Vallaha ikisini de düşünmüşler. Hâyâl ederdim çiftlikten çıktıklarında bir yere uğrayacaklar içerde zombilerle dalaşan biri var falan. Sonra bir bakacaklar artistik bir şekilde samuray kılıcıyla resmen zombileri doğruyor. İşte bu kadın da, grubumuz cezaevine girdiklerinde ormandan bir yerden çıkıp geliyor.

Ve işin en güzel yanı, muhtemelen bunu benim gibi siz zombi hayranları da düşünmüştür. Hep “Ya bu filmdeki adamlar mal mı? Niye bir polis merkezine gidip çelik yelek, kask felan takmıyorlar. Böylece zombiler ısıramaz.” diye düşünürüz. İşte cezaevine geldiklerinde Rick ve Shane bu kılığa bürünebilirler.

Sizinle son olarak paylaşmak istediğim bir fotoğraf var. Çünkü bu Rick’in Atlanta’da gördüğü helikopterle ilgili olabilir. Aşağıdaki resimde bir helikopterin düştüğünün görüyorsunuz. Ondan önceki sayfada cezaevindekilerin helikopteri gördüğünü görüyorsunuz. İkinci sayfada düştüğünü görüyorsunuz.

Daha ileriye gitmeyeceğim bu kadar bilgi ve teori yeter 🙂 Çizgi romanı da talep olursa blogda torrent linkini paylaşacağım. Saygılarımla.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

1 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

2 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

2 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

3 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

3 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

3 ay önce