Deepwater Champion eli boş dönüyor

Bu resmi oylamak için tıklayınız

Şu yazımda gemi hakkında biraz bilgi vermiştim. Maksimum hızı, tipi, nereden geldiği vs. Bu sabah kalktığım da bir baktım aynı gemi tekrar gelmiş 🙂 Samsun limanına bu kadar büyüklükte gemiler pek uğramaz. Hemen bunun hakkında bir yazı yazmak istedim 🙂

Geçen… bu kelimeden sonra geminin en son Samsun’a geldiği tarihi yazmak için bundan önce gemiyle ilgili yazdığım yazının tarihine bakınca içim gitti ya… Tam bir yıl olmuş 5 Nisan 2011 Salı. Bugün martın 10’u.

1 sene önce haberlerde, geminin kastamonu açıklarında petrol arayacağı söylenmişti. Şimdi ise Samsun açıklarında petrol arayacağını tahmin ediyordum ki, yazıyı yazarken yazdığım konu ile ilgili bilgi alma işini bir arada yapınca işler biraz karışıyor.

Olay şu;

Karadeniz’de Nisan ayından bu yana petrol ve doğalgaz arayan ancak her hangi bir bulgu elde edemeyen sondaj gemisi Deepwater Champion (Derin Deniz Şampiyonu) gemisi, kulelerinin sökülmesi için Samsun’a geldi.

Gemi İstanbul Boğazından geçerken kuleler sorun çıkaracağı için Samsun Limanı’na kulelerini sökmek için gelmiş. Gemi, nisan ayından bu yana iki kuyuda (Kastamonu-1 ve Sürmene-1) petrol ve doğal gaz arama çalışmalarını yaklaşık 5000 metre derinlikte yapmış olmasına rağmen eli boş döndü. Sağlık olsun ne diyelim 🙂 Belki başka zaman.

Bu linkten gemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

1 gün önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

1 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

2 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

2 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

3 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

3 ay önce