Google+ sayfanızı ve profilinizi blogunuzla uyumlu hale getirin

Google yaptığı yenilikler ile tüm servislerini Google Plus’a bağlamaya devam ediyor. Yakın zamanda Blogger’ın yeni sürümüne geçen Google, anlaşılan Blogger’ı da bu işe alet etmeyi düşünüyor.

Blogger Profilini Google+’ya bağlama

Blogger: Kumanda Paneli sayfasından sağ üstteki dişli simgesine tıkladıktan sonra Google+’ya bağlan seçeneğini seçiyoruz.

Ardından Yukarıdakileri okudum ve Google+ profilimin artık tüm blog’larımla ilişkilendirileceğini anlıyorum. Blogger’da Google+ profili kullanmaya hazırım. onay kutusunu işaretleyip Şimdi Geçiş Yapın butonuna tıklıyoruz. Ardından sizden tekrar giriş yapmanız istenecektir.

Karşımıza gelen bu pencerede ise Google+ profilimizde bulunmayan bloglarımız varsa onlardan hangilerini profilimize eklemek istediğimiz soruluyor. Ekleyecek blogunuz varsa blogları seçip Blog Ekle butonuna yoksa Atla butonuna basıyoruz.

Artık Blogger profilimiz Google+’ya bağlanmıştır.

Böylece Kayıtlar sayfasında Düzenle – Görüntüle – Paylaş seçeneği eklenmiş oldu. Ayrıca, artık yorumlarda görünen adınıza tıklandığında Google+ profilinize gidecek. Eski Blogger profilinize giden bir bağlantı da yine Google+ profiline yönlenecek.

Google’a, Google+ sayfamızı ve profilimiz tanıtma

Bu kısımdan sonrası WordPress altyapısını kullanan bloglar için de geçerlidir.

Olay şu; Blogumuza ekleyeceğimiz iki adet kod ile Google+ profilimizin bu blogun sahibi olduğu ve Google+ sayfamızında bu blogun resmi sayfası olduğunu Google’a kanıtlamak/doğrulamak.

Yerleşim

Aşağıdaki kodları blogunuzda Şablon › HTML’yi Düzenle yolunu kullanarak Widget Şablonlarını Genişlet onay kutusunu işaretledikten sonra

<head>...</head>

kodları arasına aşağıdaki kodları yerleştiriyoruz.

<link href='http://plus.google.com/SAYFAKIMLIKNUMARASI' rel='publisher'/>
<link href='http://plus.google.com/PROFILKIMLIKNUMARASI' rel='author'/>

Kodları kendinize göre düzenleyip belirtilen yere yerleştirdikten sonra bu linkte kutucuğa blogumuzun adresini yazarak kontrol ediyoruz. Sonuçlar aşağıdaki gibi olmalı.

Yapacaklarımız bu kadar. Böylelikle blogumuzun Google ile bağını güçlendirmiş olduk. Saygılarımla.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Tercüme Bürosu

Bazı belgelerin yasal olarak bir anlamı olması için yapılan tercümenin noter tarafında onaylanması gerekmektedir. Bu…

3 hafta önce

Canva Pro Ücretsiz Kullanım Yöntemi

Çeşitli web 2.0 araçlarını incelerken denk geldiğim bir araçtan bahsetmek istiyorum. Benim de ara sıra…

4 hafta önce

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 ay önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

2 ay önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

2 ay önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

2 ay önce