The Walking Dead’de Zombiye Dönüşen Karakterler

3.Sezonu beklerken aklıma bir şey geldi. Şu ana kadar dizide zombi olup da aramızdan ayrılanları bir gönderide göstermek. Aşağıdaki fotoğraflara bakınca az da olsa üzülebilirsiniz. “Hey gidi günler.” diyebilirsiniz. Gerçekten eski günleri hatırladım. 2.sezonu beklerken… 2.sezonun sezon arasının bitmesini beklerken… Hepsi gözümün önünden geçti. Sürprizbozan durumlarla karşılaşmamak için izlediğiniz bölüme kadar okumanızı tavsiye ederim.

1.Sezon 4.Bölüm “Vatos” – Amy

the walking dead amy

Beraber ateşin başına oturup konuşuyorken Amy’nin tuvalete gitmesi gerekti. Karavanın kapısını açtı. Baktı tuvalet kağıdı yok. Geri dönüp kolunu karavanın kapısına dayayıp ateşin başındaki kalabalığa sordu: “Tuvalet kağıdı bitti mi?”. Tam o sırada karavanın kenarından çıkan bir zombi kolunu ısırdı.

1.Sezon 5.Bölüm “Wildfire” – Jim

the walking dead jim

Amy’nin öldüğü sırada gelen zombi grubunun kampı ele geçirmesine izin vermemek için mücadele ederken karnından aldığı bir darbe sonucunda öldü.

2.Sezon 7.Bölüm “Pretty Much Dead Already” – Sophia

the walking dead sophia

Otoyoldan geçen zombi grubundan saklanırken sabırsız Sophia grubun gitmesini beklemeden aracın altından çıkmaya çalıştı. Zombilerden kaçarken Rick onu kurtarmak için peşinden gitti. Geri kalan 2 zombiyi alt etmek için Sophia’yı bir çalılığın içinde yalnız başına bıraktı ve Sophia kayboldu. Son olarak Hershel’ın ambarında zombi olarak göründü.

2.Sezon 11.Bölüm “Judge, Jury, and Executioner” – Dale

the walking dead dale

Randall’ın idamı için grubun fikrini almak isteyen Rick herkesi eve topladı. Görüşmede alınan karardan memnun olmayan Dale evden biraz uzaklaştı. Rahat durmayan Carl’ın yüzünden bataklıktan kurtulan zombi Dale’in ölümüne sebep oldu.

2.Sezon 12.Bölüm “Better Angels” – Shane

the walking dead shane

Rick’e karşı planladığı azılı planının kurbanı oldu ve Rick’i öldürmek isterken, Rick ne kadar vazgeçirmek için uğraşsa da boşuna çıktı ve Rick onu öldürmek zorunda kaldı. Ardından şöyle dedi: “Bunu yapmak zorunda bıraktığın için lanet olsun sana, Shane!”
Evet durum bu. 3. Sezona bu karakterler olmadan başlayacağız. Sanırım senaristler böyle yaparak 3.sezon için karakter dağılımını ayarlamış olmalı. Yoksa üst üste 2 bölüm 2 karakter nasıl gitsin değil mi? Evet Shane ve Dale’den bahsediyorum.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

3 Cevaplar

  1. Alperen Türköz dedi ki:

    Şimdi “Lan” diyesim var senin yüzünden bugün The Walking Dead’a başladım. 1. sezon 3. bölüm 😀

  2. Furkan Özden dedi ki:

    Başlıktan anlaşılıyor diye spoiler belirtmedim. Bu durum için üzgünüm.

  3. Zombie dedi ki:

    Ya abi sophia nin zombi oldugunu ogrendikleri sahnede hayatimin şokunu yemistim :”(.

Bir Cevap Yazın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: