Kategoriler: BloggerWebmaster

Blogger Kalıcı Bağlantılar Özelliği Aktif

Bu özelliğin geldiğini Arda Erakman‘dan duyunca aklıma eski bir yazım geldi. SEO açısından Blogger’da kalıcı bağlantı ayarlamaları. Bu özellik yokken kendimce bir yöntem uydurmuştum. İşe yarıyordu ama mesela Networked Blogs veya RSS Graffiti kullanırken ziyaretçileriniz ilk önce aralarında çizgi olan kalıcı bağlantıyı görüyordu. Hoş bir görüntü olmuyordu. Blogger sonunda bunun da önüne geçti.

Özelliği bakmak için draft.blogger.com adresine gidip yeni bir kayıt açmamız gerekiyor. Sağ kısımda bulunan Yayınlama tarihi alanının altında bir alan daha var Kalıcı Bağlantı. Yazımızı tamamladıktan sonra Kalıcı bağlantı alanını seçip isteğimize göre Otomatik URL veya Özel URL seçeneğini seçiyoruz.

Otomatik URL seçeneğini seçersek Blogger yazımızın başlığındaki Türkçe karakterleri atıp boşlukların yerine çizgi ekleyip bu şekilde bir url yapacak ve bu da hoş durmayacaktır.

Özel URL seçeneğini seçtiğimiz takdirde url kısmını istediğimiz gibi ayarlayabiliyoruz.

Bu yazıyı yazarken bir yandan da deniyordum ve denerken şunu gördüm. Eski yöntemim şu yazıda anlatmıştım SEO açısından Blogger’da kalıcı bağlantı ayarlamaları. Bu yöntemde urlmiz birkaç kelimeyle sınırlıydı. Az önce denediğimde gördüm ki özel url sonsuza kadar gidebiliyor. Şayet ben sonunu göremedim. Yazdıkça yazıyordu.

Yeni özelliğimizi hayırlı uğurlu olsun.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 hafta önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

3 hafta önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

4 hafta önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

1 ay önce

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

1 ay önce

Yağlı Boya Kullanımı

Yağlı boya çok fazla yüzeye uygulanabilen özellikte boyalardır. Son derece kolay ve pratik bir şekilde…

2 ay önce