Kategoriler: Film İncelemeleri

İtalyan İşi (2003) Film İncelemesi

Charlie Croker’ın önderliğinde bir araya gelen azılı bir suçlu çetesi uzun süren bir hazırlık sürecinden sonra Los Angeles’ın tarihinde benzeri görülmemiş bir trafik sıkışıklığına sebep olurlar. Böylece planlamış oldukları mücevher hırsızlığı için de zaman kazanacaklardır. Sonrasında ise planladıkları akıl almaz soygunu gerçekleştirdikten sonra yaya kaldırımlarında bile sürebilecek kadar küçük olan Mini Cooper model araçları kullanarak trafiğe yakalanmadan kaçmaları gerekmektedir.

Filmi izledikten sonra “Daha yeni mi izledin?” diyenler oldu. Filmi izlerken beynimin derinliklerinden çok ama çok derinliklerinden gelen bi hisle “Sanki önceden ben bu sahneyi hatırlıyorum.” dedim. Şu köprü sahnesi… Ama diğer kısımlara dair hiç bir fikrim yok.

Jason Statham’ın tam ünlü olmadığı dönemlerdi herhalde. O kirli sakalı yoktu. Ama olsun böyle de iyiydi. Charlize Theron’un rolüne hayran kaldım. Filmde yaşadığı her türlü duyguyu izleyiciye hissettirdiğini düşünüyorum.

Aksiyon sahneleri tek kelimeyle harikaydı. Abartısız nefesimi tutup izledim diyebilirim. Bazı yerler oldu ki kalbim hızlı mı çarpıyor diye kontrol bile ettim.

Film güzel, senaryo güzel, oyuncular harika. Puanım 8/10.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

2 gün önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

1 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

2 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

2 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

3 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

3 ay önce