Kategoriler: Oyun İncelemeleri

Tom Clancy’s HAWX (2009) İncelemesi

Küçükken “Ne olmak istiyorsun?” sorusuna “Pilot” cevabını verdiyseniz bu oyun tam size göre. Vermediyseniz ve uçak görünce dayanamıyorsanız da bu oyun tam size göre diyebilirim. Tom Clany’nin oyunlarından biri olan HAWX çok profesyonelce hazırlanmış bir savaş uçağı oyunudur. Belirli görevler var ve bunları yerine getirmeniz için belirli uçaklar.

Oyundaki seviye sistemi şöyle işliyor: Bir düşman vuruyorsunuz o düşmana biçilen tecrübe puanı size aktarılıyor. Gerçekteki gibi askeri rütbelere sahip oluyorsunuz. Böylece seviye atlayarak yeni uçaklar ve yeni cephaneler açabiliyorsunuz.

Oyun yapılırken GeoEye denilen sistem kullanılarak gerçeğe yakın bir Dünya oluşturulmuş. Bunu oyunun Extras menüsünden görebilirsiniz.

Dediğim oyun çok profesyonelce hazırlanmış bir oyun. Böyle bir oyunda uçaklarda bir eksiklik aranmaz bence. İsterseniz arayın bulamazsınız. Herşey çok gerçekçi. Eğer bilgisayarınıza güveniyorsanız mutlaka oyunu en yüksek kalitede oynayın. Düşük kalitede bile güzel grafikler var ama yüksek daha iyidir sonuçta.

Senaryomuz gelecek yıllarda geçiyor 2020’li yıllar. Tabi bu yazım o yıllara kadar kalırsa gelecek olmaz. Ama şimdilik gelecek diyelim biz.

O gelecekte hala beyaz saray var ve Amerikanın düşmanları cirit atıyor. Bize verilen görevler bir üssü korumak olacağı gibi bir kargo uçağına eşlik edip düşmanlardan korumak veya bir üsse saldırı yapmak olabiliyor.

Uçaklardaki son sistem teknolojinin her nimetinden faydalanın derim. Çünkü her türlü özellik bu uçaklarda mevcut. Özellik demişken, bazı uçaklara ait özgün özelliklerde var. Durum böyle olunca hangi bölümde hangi uçağı kullanacağınızı iyi seçmeniz gerekiyor.

Minimum Sistem Gereksinimleri Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
Windows XP XP3/Vista SP1 Windows XP XP3/Vista SP1
Pentium 4 2 GHz/AMD Athlon 2000+ Intel Çift Çekirdek 6320/AMD Athlon X2 4000+
1-2 GB RAM 2-4 GB RAM
7 GB Hard Disk alanı 7 GB Hard Disk alanı
128 MB Ekran Kartı (Shader 2.0 desteği şart) 256 MB Ekran Kartı (Shader 3.0 desteği şart)
DVD Sürücüsü DVD Sürücüsü

Oyunun sistem gereksinimleri ise yukarıdaki gibidir.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 hafta önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

3 hafta önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

4 hafta önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

1 ay önce

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

1 ay önce

Yağlı Boya Kullanımı

Yağlı boya çok fazla yüzeye uygulanabilen özellikte boyalardır. Son derece kolay ve pratik bir şekilde…

2 ay önce