Çalan Şarkının Adını Midomi.com ile Anında Bulun

Oyun oynarken, kod yazarken, internette sörf yaparken müzik dinleriz. İnsanların bazıları yabancı bazıları ise Türkçe müzik sever. İşte şimdi size anlatacağım site yabancı müzik severler için.

Kendimden örnek vermek gerekirse gün içinde Metro FM, Power FM ve Radyo Fenomen arasında gidip gelirim. Sağolsunlar hepsi de güzel şarkılar çalıyorlar. Fakat sadece bir radyo çalan şarkının adını göstermiyor. Ben de doğal olarak çalan şarkının adını bulamıyorum. Bu nedenle yaptığım araştırmalar sonucunda bu siteyi buldum midomi.com

Midomi.com dinlediğiniz şarkıyı mikrofona dinlettikten sonra siteye yükleyip bulmaya yarıyor. Android uygulaması olan Shazam gibi.

Yapmanız gereken çok basit. Hoşunuza giden bir şarkı çalmaya başladı. Ama adı yazmıyor. Hemen mikrofonunuzu kapıp hoparlöre dayıyoruz. Başka yolu var mı bilmem ama ben bu şekil yapıyorum. Sonra http://www.midomi.com/ adresine girip Click and Sing or Hum butonuunu tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencereye izin verip hoparlörü mikrofona dayıyoruz. Sistem sesi 10 saniye dinledikten sonra şarkımızı buluyor.

İpucu: Şarkının nakarat (en çok tekrarlanan) kısmını dinletmenizi öneririm.

Ardından karşımıza şarkının adı, hangi sanatçıya ait olduğu ve ait olduğu albüm çıkıyor. Dilerseniz midomi’nin android versiyonunu da kullanabilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

2 hafta önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

1 ay önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

1 ay önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

2 ay önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

2 ay önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

2 ay önce