Çalan Şarkının Adını Midomi.com ile Anında Bulun

Oyun oynarken, kod yazarken, internette sörf yaparken müzik dinleriz. İnsanların bazıları yabancı bazıları ise Türkçe müzik sever. İşte şimdi size anlatacağım site yabancı müzik severler için.

Kendimden örnek vermek gerekirse gün içinde Metro FM, Power FM ve Radyo Fenomen arasında gidip gelirim. Sağolsunlar hepsi de güzel şarkılar çalıyorlar. Fakat sadece bir radyo çalan şarkının adını göstermiyor. Ben de doğal olarak çalan şarkının adını bulamıyorum. Bu nedenle yaptığım araştırmalar sonucunda bu siteyi buldum midomi.com

Midomi.com dinlediğiniz şarkıyı mikrofona dinlettikten sonra siteye yükleyip bulmaya yarıyor. Android uygulaması olan Shazam gibi.

Yapmanız gereken çok basit. Hoşunuza giden bir şarkı çalmaya başladı. Ama adı yazmıyor. Hemen mikrofonunuzu kapıp hoparlöre dayıyoruz. Başka yolu var mı bilmem ama ben bu şekil yapıyorum. Sonra http://www.midomi.com/ adresine girip Click and Sing or Hum butonuunu tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencereye izin verip hoparlörü mikrofona dayıyoruz. Sistem sesi 10 saniye dinledikten sonra şarkımızı buluyor.

İpucu: Şarkının nakarat (en çok tekrarlanan) kısmını dinletmenizi öneririm.

Ardından karşımıza şarkının adı, hangi sanatçıya ait olduğu ve ait olduğu albüm çıkıyor. Dilerseniz midomi’nin android versiyonunu da kullanabilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Into the Night (2020) Dizi İncelemesi

Netflix Belçika yapımı olan Into the Night dizisi 1 mayıs tarihinde yayınlandı. Jacek Dukaj’ın yazdığı…

3 hafta önce

Call of Duty: Warzone (2020) Oyun incelemesi

Call of Duty: Warzone, Activision’un Call of Duty oyunlarından en iyi ve en başarılı olan…

1 ay önce

Ses İzolasyonu Süngerleri

Akustik ve ses kesici yalıtım süngerleri olarak 2 farklı amaçta kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtım süngeri…

2 ay önce

The Last Kingdom (2015) Dizi İncelemesi

Son günlerde oldukça popüler bir platform olan Netflix’te en son 4. sezonu ile yayına giren…

2 ay önce

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

3 ay önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

3 ay önce