The Walking Dead Olağanüstü Viral Reklamı

New York merkezli viral reklam ve pazarlama şirketi Thinkmodo tarafından üretilen reklam “Zombies don’t belong here. Put them back on TV” (Zombiler buraya ait değil. Onları televizyona geri koyun.) etiketiyle New York sakinlerini etkilemeyi başardı. Bu reklam hem 3.Sezonda şehri kiralamaya zemin hazırlamak için ve diziye olan ilgiyi artırmak içindi. Reklamın asıl amacı Dish Network(Uydu sistemi)’un The Walking Dead dizisini yayınlamasını protesto etmek ve diziye olan ilgiyi artırmaktı. Zaten bu yüzden “Zombiler buraya ait değil. Onları televizyona geri koyun.” böyle bir slogan kullanıldı. Böylece reklam hedefine ulaştı. Videoyu izleyince siz de hak vereceksiniz.

Bu reklamı izledikten sonra “Neden bu gibi şeyler Türkiye’de olmuyor!” dedim kendi kendime. Gerçekten süper hazırlanmış bir reklam. Bu kadar zombi dizisi izledikten sonra dışarda yürürken bile zombilerin hayalini kurarken bu reklamın içinde kendinizi bulduğunuzu düşünsenize… Belki hayalleriniz gerçek olur yada korkarsınız. Artık kendinize ait araba, silah vs. gibi şeyleri tek kuruş ödemeden sahip olabilirsiniz. Ama o anda hissedebileceğiniz tek şey korku olurdu herhalde.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Parmaklarda Tek Taş Yüzük Işıltısı

Sevdiklerinizle beraber sürdürmek istediğiniz hayata köprü görevi gören pırlanta tek taş yüzük, o özel anı gelecekte de aynı…

1 ay önce

Teflon Kaplama

Kaplamalar ürünlerin daha dayanıklı ve çeşitli dezavantajlarını ortadan kaldırmak için tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir.…

2 ay önce

Zoom’da Sesi Kapatma veya Açma

Bu yazıda bir bilgisayarda, telefonda veya tablette bir Zoom toplantısında kendi sesinizi nasıl kapatacağınızı veya…

2 ay önce

Pres Makinesi

Günümüzde artık seri üretime geçildiğinden dolayı insan gücü yetersiz gelmekte ve her sektör farklı makinelerden…

3 ay önce

Yeni Google Chrome Yerleşik RSS Beslemesi ile Geliyor

Android için Chrome artık yerleşik bir RSS beslemesine sahip. Google, yerel RSS işlevselliğini tanıtan web…

3 ay önce

Pharmaton Nedir?

Fransa'da kurulan ilaç firması olan Sanofi'de yaptığı işlere devam eden Pharmaton, günlük vitamin ve mineral desteği…

4 ay önce