Kategoriler: Mikro Blog

Yeni alan adına geçtim – furkanozden.net

Sanırım takipçilerimin çoğu ve çevremdekiler yeni bir domaine geçmemin vaktinin geldiğini söylüyorlardı. Bunu belki en başta işe koyulmadan önce yapmam gerekiyordu ama amatörlük işte. “Olan olmuş diyelim ve yeni domaine geçelim.” ve 10 Ağustos 2012 tarihinde saat 22:48’te yeni domainimi bloga bağlamış bulunuyorum. Aslında 6 ağustosta geçsem iyi olurdu. Çünkü bu tarih furkanozden.net alan adını kaydetme tarihim. Olsun 10 Ağustos da güzel.

Blogger kullanıcılarının yeni domaine geçerken çektikleri sıkıntılardan biri de şu uyarı penceresi. Hani eski olan blogspot.com’lu adrese girersiniz de bir uyarı gelir ya işte o. Maalesef bazı kullanıcılar bunu görünce tehlikeli birşey sanıp çıkıyorlar. Böylece hit kaybı yaşamış oluyoruz. Ama bunun bir çözümünü birinden yardım alarak buldum ve uyguladım. Şimdi deneyelim mesela http://www.furkanozden.blogspot.com/ girdiğinizde uyarı penceresei gelmeden yeni alan adıma yönleniyorsunuz. Bu yöntemi ilerde paylaşacağım.

Yeni domaine geçmemle birlikte subdomain kabul etmeyen reklam veren sitelerden bir bir reklamları alacağım. Böylece blog daha iyi yerlere gelecektir. Tabi bunu görsellikten ödün vermeden yapacağım. Biraz da sitenin açılma hızı üzerine kafa yoracağım.

Bundan önce de kullandığım furkanozden.net adresine girenler o sitenin farklı bir slogana sahip olduğunu bilirler. “Onu eriteceğim.” dedim ama sonra ikisinin de durmasına karar verdim. Ama blogun sloganı öncelikli.

Bütün ayarlamalar tamamlanmıştır. Artık http://www.furkanozden.blogspot.com/ adresinden gelenler http://www.furkanozden.net/ yönlenecekler. Eskiden http://www.furkanozden.net/ adresinde yer alan site ise http://www.furkanozden.net/pro alan adından hizmet vermeye devam ediyor. Tam 1 yıl 4 gün önce yazdığım yazıdaki gibi “Vatana millete hayırlı uğurlu olsun :)” furkanozden.net gayet açık ve net. Alttaki şarkı da benden size gelsin.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Yeni Google Chrome Yerleşik RSS Beslemesi ile Geliyor

Android için Chrome artık yerleşik bir RSS beslemesine sahip. Google, yerel RSS işlevselliğini tanıtan web…

2 hafta önce

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

3 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

3 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

3 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

4 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

4 ay önce