Kategoriler: Program

En İyi 5 Masaüstü RSS Okuyucu Programı

En sevdiğiniz blogları ve haber kanallarını tek tek okumak zor gelebilir. Bunu kolaylaştıracak bir şey var, RSS okuyuclar. RSS okuyucular sayesinde takip ettiğiniz bloglardan en son gelişmeler anında size ulaşır. Masaüstünüzde son derece özelleştirilebilir özellikleriyle RSS okuyucular sizlere dünyayı yakından takip etme olanağı sağlar. Üstelik masaüstü bildirimleri ile birlikte belirli aralıklarla programı kontrol etmenize gerek kalmaz. Yeni bir gelişme olduğu anda program bunu size hemen bildirir.

Piyasada birçok RSS okuyucu programı var. Bu yazımda sizlere en iyi 5 RSS okuyucu programını tanıtacağım.

1. FeedDemon

Kolay kullanımı ve sade arayüzü sayesinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Tamamen organize edilmiş sütunlar sayesinde rss akışları arasında özgürce dolaşabilirsiniz. RSS akışlarına etiket atayarak ilgili akışı olayca bulabiliyorsunuz. Üstelik Google Reader entegre hizmetiyle rss akışlarınızı her yerden organize edebilirsiniz.

2. NewzCrawler

NewzCrawler’ın diğer rss okuyuculardan farkı çok hızlı olmasıdır. Haberleri çeşitli web kaynaklarından anında alırsınız. Bu program birçok RSS hizmeti yanında birçok haber sitesini de bünyesinde barındırıyor ve bunların yanında küçük bir editör de mevcut.

3. Omea Reader

Ücretsizdir ve içinde RSS okuyucu yanında yer imi yönetici hizmeti ve NNTP haber okuyucu barındırır. Eğer programı PRO versiyonuna yükseltirseniz bunlara ek olarak eposta okuma, gönderme ve düzenleme seçenekleri geliyor.

4. Awasu

Awasu bütün özellikleri ayarlanmış şekilde sizin kullanımınıza sunuluyor. Eğer rss akışlarınız arasında reklam görmek istemiyorsanız bunu bu program ile ayarlayabiliyorsunuz.

5. RSSOwl

Bu program sayesinde birden fazla rss akışını aynı anda okuyabilirsiniz. Web tarayıcılarından da aşina olduğumuz bir durum gibi her rss akışını ayrı sekmede açabiliyorsunuz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

1 ay önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

2 ay önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

2 ay önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

2 ay önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

3 ay önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

3 ay önce