Kategoriler: DünyadanGüncel

Lamborghini Gallardo 2013 Makyajı ile Geliyor

Otomobil dünyasında estetik ve hızın mükemmel harmanlanmış biçimi olan Lamborghini diğer modellerindeki uçuk ve aşırı tasarımların aksine Gallardo ile sade ve zarif bir tasarıma imza attı. Otomobil piyasasının önde gelen firmalarından Lamborghini bu tasarımla geniş kitlelerin beğenisini kazandı.

2013 yılında yollara “Merhaba!” diyecek olan Gallardo modelindeki değişiklik tasarımla sınırlı kalmış. Ön ve arka kısım ele alındığında orta kısımdan başlayıp kenarlara doğru inen çizgiler dikkat çekiyor. Bunun yanında ön bölümde yer alan hava kanallarının alanı genişletilmiş ve araca daha agresif bir görünüm kazandırmış. Görsellik dışında motora katkı sağlayan bir değişiklik ise aracın iki yanında bulunan hava kanallarının genişlemesi. Lamborghini bunu yaparak motor soğutma ve aerodinamik sisteminde iyileşme sağlamış.

Lamborghini, Gallardo modeliyle birlikte müşterilerinin isteğe bağlı stil paketleri seçmelerine olanak sağlıyor. Bu paketlerle birlikte aracın dikkat çeken kısımları parlak siyah renge boyanıyor ve aracın hatları ortaya çıkmış oluyor. Bu stil paketlerinde öne çıkan bir tek stil paketi var o da “Edizione Tecnica”. Gallardo bu stil ile aşağıdaki gibi bir görünüm kazanıyor.

Yeni Gallardo şu an için eskiden de olduğu gibi Coupe ve Spyder tiplerinde üretiliyor. Motor seçenekleri yine eskisi gibi aynı şekilde; 5 litrelik V10 motorlar 542 ile 562 arasında değişen beygir gücüne sahip ve 4 tekerden çekişli olarak geliyor. Lamborghini firması bu yıl seriye 530 beygir güç üreten arkadan itişli bir model eklemiş.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: Arabahaber

Son Gönderiler

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

1 ay önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

1 ay önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

2 ay önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

2 ay önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

3 ay önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

3 ay önce