Kategoriler: DünyadanGüncel

Lamborghini Gallardo 2013 Makyajı ile Geliyor

Otomobil dünyasında estetik ve hızın mükemmel harmanlanmış biçimi olan Lamborghini diğer modellerindeki uçuk ve aşırı tasarımların aksine Gallardo ile sade ve zarif bir tasarıma imza attı. Otomobil piyasasının önde gelen firmalarından Lamborghini bu tasarımla geniş kitlelerin beğenisini kazandı.

2013 yılında yollara “Merhaba!” diyecek olan Gallardo modelindeki değişiklik tasarımla sınırlı kalmış. Ön ve arka kısım ele alındığında orta kısımdan başlayıp kenarlara doğru inen çizgiler dikkat çekiyor. Bunun yanında ön bölümde yer alan hava kanallarının alanı genişletilmiş ve araca daha agresif bir görünüm kazandırmış. Görsellik dışında motora katkı sağlayan bir değişiklik ise aracın iki yanında bulunan hava kanallarının genişlemesi. Lamborghini bunu yaparak motor soğutma ve aerodinamik sisteminde iyileşme sağlamış.

Lamborghini, Gallardo modeliyle birlikte müşterilerinin isteğe bağlı stil paketleri seçmelerine olanak sağlıyor. Bu paketlerle birlikte aracın dikkat çeken kısımları parlak siyah renge boyanıyor ve aracın hatları ortaya çıkmış oluyor. Bu stil paketlerinde öne çıkan bir tek stil paketi var o da “Edizione Tecnica”. Gallardo bu stil ile aşağıdaki gibi bir görünüm kazanıyor.

Yeni Gallardo şu an için eskiden de olduğu gibi Coupe ve Spyder tiplerinde üretiliyor. Motor seçenekleri yine eskisi gibi aynı şekilde; 5 litrelik V10 motorlar 542 ile 562 arasında değişen beygir gücüne sahip ve 4 tekerden çekişli olarak geliyor. Lamborghini firması bu yıl seriye 530 beygir güç üreten arkadan itişli bir model eklemiş.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: Arabahaber

Son Gönderiler

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

2 gün önce

Eşofman Takımı Modellerinde Göz Alıcı Modeller

Eşofman takımı hemen hemen her kişinin mutlaka bir kaç takımı olduğu bir giysi türüdür. Eşofman takımı hem…

5 gün önce

Evren Sungur Sanat Eserleri Nerede Bulunur?

Evren Sungur hem sanat alanında gelişmiş olan hem de kendini son zamanlarda oldukça fazla gösteren…

1 hafta önce

WordPress Sayfaları ve Gönderiler Arasındaki Fark Nedir?

Bir WordPress sitesini ilk kez başlatmak çok zor görünebilir. Örneğin, WordPress'e yeni başlayanların çoğu, bir…

2 hafta önce

RaceRoom Racing Experience Dereceli Şampiyonalar Başlıyor

Eski adıyla SinBin Studioları tarafından geliştirilen RaceRoom Racing Experience yarış simülasyonu büyük bir güncellemeye daha…

3 hafta önce

Traktör Kuyruk Mili İle Çalışan Su Pompası Fiyatları

Kendisine has çalışma stili ile birlikte ortalama 40 metre  gelinlikten emiş yeteneğine sahip olan traktör…

1 ay önce