Kategoriler: Film İncelemeleri

Premium Rush (Acil Teslimat) 2012

Ofiste çalışmayı ve takım elbise giymeyi sevmeyen biriyseniz seçeceğiniz meslek ne olurdu? Bisikletli kurye mi? İşte Wilee (Joseph Gordon-Levitt) da aynen böyle düşünüyor. Wilee ofis yaşamına aksiyonu tercih eden bir adamdır. Her gün neredeyse ölümden döner. Her trafiğe çıkışında ölümle burun buruna gelmesine rağmen işini severek yapar. Wilee’e göre bisikletli kuryelerin kazalara sebebiyet vermesinin tek nedeni frenlerdir. Bu nedenle kullandığı bisiklette fren ve vites yoktur. Pedalı durdurmak da yok. Pedallar sürekli dönecek.

Bazı müşteriler paketlerin trafiğe takılıp gideceği yere geç gitmemesi için bisikletli kuryeleri tercih eder. Ancak Manhattan halkı bisikletli kuryelerden nefret eder. Çünkü nerede bir trafik kazası olsa sebebi onlardır. Bütün bunlara rağmen Wilee bu hayata gülümseyerek bakar ve yaptığı işten zevk alır. Fakat Wilee günün son zarfını teslim etmek için gittiğinde, paketin diğer paketlerden farklı olduğunu fark eder. Bu kez, biri gerçekten de Wilee’i öldürmeye çalışıyordur. Ve Manhattan sokaklarında uzun soluklu bir kovalamaca başlar.

David Koepp’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Joseph Gordon-levitt, Jamie Chung, Michael Shannon ve Dania Ramirez başrolleri paylaşıyor. Film süresi kısa da olsa film senaryo açısından diğer filmlerden farklı olmuş. Yönetmenin 2 bisikletle aksiyon ve macerayı bir araya getirmesi diğer yönetmenlere ilham olur diye düşünüyorum. Puanım 9/10.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: AksiyonMacera

Son Gönderiler

WordPress Sayfaları ve Gönderiler Arasındaki Fark Nedir?

Bir WordPress sitesini ilk kez başlatmak çok zor görünebilir. Örneğin, WordPress'e yeni başlayanların çoğu, bir…

4 gün önce

RaceRoom Racing Experience Dereceli Şampiyonalar Başlıyor

Eski adıyla SinBin Studioları tarafından geliştirilen RaceRoom Racing Experience yarış simülasyonu büyük bir güncellemeye daha…

2 hafta önce

Traktör Kuyruk Mili İle Çalışan Su Pompası Fiyatları

Kendisine has çalışma stili ile birlikte ortalama 40 metre  gelinlikten emiş yeteneğine sahip olan traktör…

3 hafta önce

Epoksi Kalıp Çeşitleri

Epoksi Kalıp son zamanlarda oldukça sık karşılaşılan epoksi reçinelerin şekil almasını sağlayan ürünlerin başında geliyor.…

3 hafta önce

En İyi Online Video Dönüştürücüleri

Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için birçok profesyonel video dönüştürme uygulaması mevcuttur. Bunlardan en…

1 ay önce

Bir Fena Manzara Kitap İncelemesi

Ahmet Utku Çetinkaya’nın ilk romanı Bir Fena Manzara beni hakkında bir inceleme yazacak kadar etkiledi.…

1 ay önce