Kategoriler: Film İncelemeleri

Premium Rush (Acil Teslimat) 2012

Ofiste çalışmayı ve takım elbise giymeyi sevmeyen biriyseniz seçeceğiniz meslek ne olurdu? Bisikletli kurye mi? İşte Wilee (Joseph Gordon-Levitt) da aynen böyle düşünüyor. Wilee ofis yaşamına aksiyonu tercih eden bir adamdır. Her gün neredeyse ölümden döner. Her trafiğe çıkışında ölümle burun buruna gelmesine rağmen işini severek yapar. Wilee’e göre bisikletli kuryelerin kazalara sebebiyet vermesinin tek nedeni frenlerdir. Bu nedenle kullandığı bisiklette fren ve vites yoktur. Pedalı durdurmak da yok. Pedallar sürekli dönecek.

Bazı müşteriler paketlerin trafiğe takılıp gideceği yere geç gitmemesi için bisikletli kuryeleri tercih eder. Ancak Manhattan halkı bisikletli kuryelerden nefret eder. Çünkü nerede bir trafik kazası olsa sebebi onlardır. Bütün bunlara rağmen Wilee bu hayata gülümseyerek bakar ve yaptığı işten zevk alır. Fakat Wilee günün son zarfını teslim etmek için gittiğinde, paketin diğer paketlerden farklı olduğunu fark eder. Bu kez, biri gerçekten de Wilee’i öldürmeye çalışıyordur. Ve Manhattan sokaklarında uzun soluklu bir kovalamaca başlar.

David Koepp’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Joseph Gordon-levitt, Jamie Chung, Michael Shannon ve Dania Ramirez başrolleri paylaşıyor. Film süresi kısa da olsa film senaryo açısından diğer filmlerden farklı olmuş. Yönetmenin 2 bisikletle aksiyon ve macerayı bir araya getirmesi diğer yönetmenlere ilham olur diye düşünüyorum. Puanım 9/10.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: AksiyonMacera

Son Gönderiler

DPI ve CPI Farkı Ne Anlama Geliyor

Satın almak için yeni bir fare arıyorsanız DPI terimiyle karşılaşmış olabilirsiniz. DPI, özellikle oyun oynamak için…

1 hafta önce

2020 Özeti – Yıla Bakış

Uzun zamandır bloğa kişisel yazı girmiyordum. Önce Sezer abinin bloğundan ardından Tahsin Bey'in bloğundan gelen…

2 hafta önce

Resim Paleti ile Boyaların Benzersizliği

Her insan için, en eğlenceli ve dinlendirici aktivitelerden bir tanesi de resim yapmaktır. Ruhu dinlendiren…

3 hafta önce

Steam Puan Dükkanı Rehberi

Steam Puan Dükkanı, Steam'in yakın zamanda duyurduğu yeni bir özellik. Steam Puan Dükkanı sayesinde profilinizi…

4 hafta önce

İncia Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel bakım hayatlarımızın olmazsa asla dışarı bile çıkamayacağımız bir durum haline gelmiştir. Kişisel bakımlarımız ile…

1 ay önce

Çiftlere Özel Beştaş Yüzük

Moda tutkunlarının vazgeçilmezi, kadınların cazibesi olan beştaş yüzük her şeyi ile harika bir sanatsal tasarımdır.…

1 ay önce