Kategoriler: Teknoloji

Dünyanın İlk Masaüstü Tableti Lenovo Tarafından Üretildi

Lenovo 6 Ocak 2013 tarihinde dünyada bir ilki gerçekleştirerek devasa bir tablet üretti. Cihaz bir tablete benzese de boyutu nedeniyle dünyada bir ilk.

Çin lokasyonlu bilgisayar üreticisi Lenovo dünyanın ilk masaüstü tabletini tanıttı. Aile boyu tablet bilgisayar olarak nitelendirilen bilgisayarın ekran genişliği 68.5 santimetre. Bu da 27 inç uzunluğa denk geliyor.

Windows 8 işletim sistemli tabletlerle rekabete ağır bir giriş yapan masaüstü tablet bilgisayar tam 8 kilo ağırlığında.

Çinli üretici, ekran genişliği 68.5 cm (27 inç) olan bilgisayarın, düz yüzeylerde kullanılabileceğini, böylece 2 ve daha fazla kişiye yararlanma fırsatı vereceğini belirtti. Windows 8 Pro işletim sistemiyle çalışacak olan devasa tablet bilgisayar, bu hafta ABD‘nin Las Vegas kentinde başlayan Tüketici Elektronikleri Fuarı‘nda görücüye çıkacak.

‘IdeaCentre Horizon Tablet PC’ adı verilen bilgisayar, fuarda Lenovo‘nun Windows 8 işletim sistemine sahip yeni IdeaPad ve ThinkPad notebook’ları ile sergilenecek. Dev tabletin ABD’de 1.699$dan piyasaya çıkması bekleniyor.

Tableti masaüstü bilgisayarı olarak kullanmak isteyenler için tableti dik durumda tutacak bir aparat da mevcut.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 hafta önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

3 hafta önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

4 hafta önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

1 ay önce

Pırlanta Bileklik Modelleri

Eski çağlarda kadınlar kendilerini güzel hissetmek için bazı malzemeler ile takılar üretir ve kullanırdı. Hayvan…

1 ay önce

Yağlı Boya Kullanımı

Yağlı boya çok fazla yüzeye uygulanabilen özellikte boyalardır. Son derece kolay ve pratik bir şekilde…

2 ay önce