Kategoriler: Devri AlemMikro Blog

Objektifimden İbretlik Fotoğraflar #4

Yukardaki fotoğrafta 42° paralele bir seyahat adlı yazımda anlattığım Sinop gezisinden dönüş yolunda Renault Spring marka arabamızla Küre Dağının yokuşlarını tırmanırken arkamıza takılan 4 aracı görüyorsunuz. Araba geçen sene 20. yaşını kutlayarak trafikte hurda sınıfına geçti. Bu araçtan o yokuşu canavar gibi çıkmasını bekleyemezsiniz.

Dershaneden gelirken oturduğum apartmanın önünden geçen hurda arabasında bir bilgisayar kasası gördüm. Hemen arabanın önünü kesip hurdacıya bilgisayar kasasını gösterirken şöyle dedim: “Şu beyaz kasayı bana kaça verirsiniz?”. Hurdacı kasaya 10 lira biçti. Benim için önemli olan içindekiler olduğundan içindekilerin fiyatını sormak için başımı kasadan hurdacıya çevirerek hurdacıya dedim ki: “İçindekiler ne kadar?”. “Onlara para almam ben sadece kasanın fiyatını söyledim.” dedi, hurdacı. Adamla anlaştık ve kasayı alıp evde içini boşaltıp kasayı tekrar hurdacıya geri götürdüm. Yukarda da o anakarta format atarken çektiğim bir fotoğraf yer alıyor. Bilgisayar 256MB ekran kartı, 2GB ram ve 80 GB‘lık bir sabit diske sahip.

Bir abi kardeşine söz geçiremezse ne olur? Oturup onunla beraber Johnny Bravo izler. İşte ben de tam böyle yaparken Johnny Bravo‘nun “Ha Hu Ha!” repliklerini bir kanat çırpma sesi böldü. 10. katta oturduğum için kuşlar yüksekte uçtuklarını sanıp bize göre alçaktan uçarlar ve biz de bu tür seslere şahit oluruz. Bu yüzden bu ses bana sıradan geldi ve Johnny Bravo‘yu izlemeye devam ettim. Aradan birkaç dakika geçmeden bir kuş sesi geldi ve sesi duyar duymaz başımı sağa çevirdim ve işte karşınızda o muhteşem güzellik. Hapsolduğu kafesten bir açık bulup yada sahibinin dalgınlığından faydalanıp özgürlüğe doğru kanat çırparken benim yanıma uğramak istemiş.

Samsunda Hadisenin yarım saatlik konseriyle açılışını yapan ve içeri girdikten sonra insanları düşünmezsek adeta zombi salgınında terk edilmiş bir mahalleyi andıran Lovelet Alışveriş Merkezine gitmiştim. Mahalle benzetmem de hiçbir abartı yok. Gerçekten çok büyük. Ne ararsanız var. Bende teknoloji mağazalarını bir bir turlarken yanımdan geçen küçük Nissan Skyline RC arabasını takip edip buraya ulaştım. İlgimi çeken şey o kadar helikopter, tekne ve arabanın yanında Vatikanda bulunan Pietro Meydanının maketiydi.

Bu araca dershane yolumun üzerinde Objektifimden İbretlik Fotoğraflar #1 yazısında paylaştığım Google’ın oyuncak kutusunun olduğu yerin yaklaşık 200 metre kuzeyinde rastladım. Arabanın sahibi “Miras değil, alın teri.” sözünü çağımıza uydurmuş.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Teknolojik Gelişmelerin Türkçe’ye Olan Etkisi

Türkçe binlerce yıldır farklı coğrafyalarda yoğurulup, farklı kültürlerle harmanlanıp günümüze kadar geldi ve bugünkü halini…

1 hafta önce

Enerji Zenginliğe Nasıl Dönüştürülür?

Toplumca oluşturulan düzenin dışına çıkarak, sevgi ve tutkuyla eylemler yaptığımız zaman enerjimiz yükselecektir bu yüksek…

2 hafta önce

Valorant’ta İsim Nasıl Değiştirilir?

Riot games’in bizler için çıkardığı fps oyunu olan valorant, fps dünyasına çok hızlı bir şekilde…

3 hafta önce

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

4 hafta önce

Eşofman Takımı Modellerinde Göz Alıcı Modeller

Eşofman takımı hemen hemen her kişinin mutlaka bir kaç takımı olduğu bir giysi türüdür. Eşofman takımı hem…

1 ay önce

Evren Sungur Sanat Eserleri Nerede Bulunur?

Evren Sungur hem sanat alanında gelişmiş olan hem de kendini son zamanlarda oldukça fazla gösteren…

2 ay önce