Kategoriler: Mikro BlogMim

Oynamaktan Bıkmadığım Oyunlar

Rıza arkadaşım güzel bir yazısında beni mimlemiş. Hoş da olmuş. Konu da güzel. Ben de hazır zaman bulmuşken cevabını vereyim dedim. Oyunları listelemeden önce şunu belirtmek isterim. Bazen o kadar yoğun oluyorum ki oyun oynamaya vakit kalmıyor. Bazen sırf bu yüzden gece 1’de 2’de yattığımı hatırlarım. Özellikle sınavlar bu vakti çok sıkıştırıyor. Ondan sonra blog var tabi. Birikmiş onca yazı varken oyun oynamayı unutuyorum.

  • Samsun’a geldiğim 2009 yılından beri FPS türündeki Crossfire Online adlı oyuna bayılırım. Hele bir de kuzenim yanımdaysa değmeyin keyfimize. Bizi baş başa bırakın. Bir İstanbul yapıp gelin. Bizi hâlâ Crossfire Online oynuyor olarak bulursunuz.
  • Boyutuyla ve grafikleriyle diğer oyunlarla boy ölçüşemese de bana göre oynarken verdiği mutluluğu hiçbir oyun veremez. Minecraft‘tan bahsediyorum. Adamların nasıl aklına geldiyse çok iyi düşünmüşler. Tek başıma da olsa online da olsa her türlü zevkli bu oyun yahu.
  • Bazen öyle anlar gelir ki bu strateji türünde oyun oynamak için yanıp tutuşurum. Bu Age of Empires olur RoN olur. Bütün strateji oyunları arasında Rise of Nations benim gönlümde birincidir.
  • Online oyun oynarsam tek bir tane oynarım demiştim zamanında. Ama sonraları her tarafı online oyunlar kuşatınca Silkroad‘ın yanına Crossfire, onun da yanına Need for Speed World eklendi. Her araba yarışı tutkunu bilir bu oyunu. Ben de hatırladığım kadarıyla 10 yaşında başlamıştım bu seriye ve online sürümü de çıkınca kimse beni tutamadı.
  • İnternetim olmadığı zamanlar online oyunların yerini tutmasa da single player birkaç oyunda takılırım. Bunların arasından en kralları Tom Clancy’s Rainbow Six, Tom Clancy’s H.A.W.X ve kuşkusuz GTA IV‘tür.

İşte benim hikayem de böyledir dostlar.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 hafta önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

2 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

3 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

3 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

4 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

4 ay önce