Kategoriler: Nasıl Yapılır?

Tumblr Dashboard Teması Nasıl Değiştirilir?

Tumblr dashboard temasını blog temaları gibi değiştirmek mümkün. Bu işlemi userstyles.org sitesinin sağladığı nimetlerden yararlanarak yapacağız.

userstyles.org adresine girin. Kullandığınız tarayıcıya göre …Stylish for Firefox or Stylish for Chrome… yazan kısımdan seçiminizi yapın. Ardından eklentiyi tarayıcınıza yükleyin.

Eklentiyi yükleyerek işin kurulum kısmını tamamladınız. Şimdi sıra geldi tasarıma. Her işin tasarım kısmı zor olacağı gibi bunun da tasarım işi biraz zor. Demek istediğim yapması kolay ama seçmesi zor. Site geniş bir tumblr dashboard tema tasarımı yelpazesine sahip.

Eklentiyi yükledikten sonra temasını değiştirmek istediğimiz siteye giriyoruz ve resimdeki gibi eklentinin simgesine tıklıyoruz. Eğer kurulu temanız varsa kırmızı ile işaretlediğim alanda listelenecektir. Mavi ile işaretlediğim yere tıklayarak tema galerisine gidebilirsiniz.

İstediğiniz temayı seçmekte özgürsünüz. Beğendiğiniz temaya tıklayın ve tema sayfasındaki Install with Stylish butonuna basın. Temanız yüklenmiştir. Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.

Ek Olarak

userstyles.org‘un yaptığı bu eklentiyi tumblr’dan başka sitelerde de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tema seçmek için izlediğiniz adımları başka sitelerde de uygulamak.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: tumblr

Son Gönderiler

T129 ATAK War Thunder’a Geliyor!

T129 ATAK, İtalyan A129 Mangusta taarruz helikopterinin yerli olarak modifiye edilmiş ve Türkiye tarafından Türk…

2 hafta önce

Android Hakkında 5 Şehir Efsanesi

Android işletim sistemi uzun süredir piyasada ve milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Doğal olarak, yıllar içinde…

4 hafta önce

Her Gün Uyandığınızda Nasıl Motive Olursunuz?

Pazartesi sabahı alarmınız çaldı. O anda nasıl motive olacağınızı biliyor musunuz? Gözlerinizi ilk açtığınızda aklınıza gelen düşünce nedir? Kalkıp…

1 ay önce

LearnPress ve TutorLMS Karşılaştırması

Mükemmel WordPress LMS eklentisini seçmek ciddi bir emek ister. Sitenizi belirlediğiniz eklenti ile kurduktan sonra…

2 ay önce

Teknolojik Gelişmelerin Türkçe’ye Olan Etkisi

Türkçe binlerce yıldır farklı coğrafyalarda yoğurulup, farklı kültürlerle harmanlanıp günümüze kadar geldi ve bugünkü halini…

2 ay önce

Trambolin Parkı Hediyesi Nereden Alınır?

Kim demiş, kanatsız uçamayız, diye! Trambolin gibi bir gerçek varken üstelik! Evet, bize uçuyor hissi…

3 ay önce