Kategoriler: Nasıl Yapılır?

Tumblr Dashboard Teması Nasıl Değiştirilir?

Tumblr dashboard temasını blog temaları gibi değiştirmek mümkün. Bu işlemi userstyles.org sitesinin sağladığı nimetlerden yararlanarak yapacağız.

userstyles.org adresine girin. Kullandığınız tarayıcıya göre …Stylish for Firefox or Stylish for Chrome… yazan kısımdan seçiminizi yapın. Ardından eklentiyi tarayıcınıza yükleyin.

Eklentiyi yükleyerek işin kurulum kısmını tamamladınız. Şimdi sıra geldi tasarıma. Her işin tasarım kısmı zor olacağı gibi bunun da tasarım işi biraz zor. Demek istediğim yapması kolay ama seçmesi zor. Site geniş bir tumblr dashboard tema tasarımı yelpazesine sahip.

Eklentiyi yükledikten sonra temasını değiştirmek istediğimiz siteye giriyoruz ve resimdeki gibi eklentinin simgesine tıklıyoruz. Eğer kurulu temanız varsa kırmızı ile işaretlediğim alanda listelenecektir. Mavi ile işaretlediğim yere tıklayarak tema galerisine gidebilirsiniz.

İstediğiniz temayı seçmekte özgürsünüz. Beğendiğiniz temaya tıklayın ve tema sayfasındaki Install with Stylish butonuna basın. Temanız yüklenmiştir. Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.

Ek Olarak

userstyles.org‘un yaptığı bu eklentiyi tumblr’dan başka sitelerde de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tema seçmek için izlediğiniz adımları başka sitelerde de uygulamak.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: tumblr

Son Gönderiler

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

4 hafta önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

1 ay önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

2 ay önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

2 ay önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

3 ay önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

3 ay önce