Kategoriler: Film İncelemeleri

Gangster Squad (Suç Çetesi) 2013

1949 yılının Los Angeles’ındayız. Mickey Cohen (Sean Penn) elinde bulundurduklarıyla yetinmeyip gücüne güç katmak isteyen gözü doymaz bir acımasız mafya lideridir. Yasadışı yollarla elde ettiği paralar sayesinde şehrin yönetimini elinde bulunduran mafya lideri Mickey’in aynı zamanda kontrol altında tuttuğu polis ve politikacılar vardır. Bu güce şimdiye kadar karşı koyamamış birinin olması polis teşkilatının en cesur teğmeni Teğmen John O’Mara‘yı (Josh Brolin) yıldırmaz. Kendisinin ve Jerry Wooters‘ın (Ryan Gosling) liderliğinde Los Angeles Polis Departmanından topladığı adamlarla şehri ele geçirmiş bu büyük gücü yok etmek için işe koyulurlar.

Fragman

Şu ana kadar izlediğim mafya temalı filmler fazla değildir. Klasik olanları izleyip bıraktım. Eski yıllarda çekilen mafya filmlerini şimdiki zamanın kan efektleri, silah efektleri vb. ile karşılaştırınca arada büyük bir fark olduğunu anladım. Efekten ziyade o sahneyi izlediğiniz anda eski ve yeni arasında fark olduğunu görüyorsunuz. Eskide kendinizi filmde öldürülen adama acı duyarken buluyorsunuz veya onu vuran adamın acımasızlığını hissedebiliyorsunuz. İşte Gangster Squad da böyle bir film.

2013 yılında çekilmiş olmasına rağmen bana eski filmleri izlerken hissettiğim duyguları yaşattı. Daha oyuncu kadrosunu bile anlatmaya başlamadım. Belki filme şimdiden içiniz ısınmıştır. Hemen kadroyu veriyorum. Emma Stone, Ryan Gosling, Josh Brolin ve Sean Penn. Oyuncuların yaşadığı tarihe bakıp filmin geçtiği tarihe baktığımda aradaki farkı hiç hissettirmediklerini gördüm. Bu başarıyı her oyuncu yakalayamaz. Filmin senaryosunun diğer mafya filmleri ile benzerliği oyuncuların üstün performansı sayesinde farklılığa dönüşmüş. Puanım 10/10.

Furkan Özden

9/10

2013 yılında çekilmiş olmasına rağmen bana eski filmleri izlerken hissettiğim duyguları yaşattı. Daha oyuncu kadrosunu bile anlatmaya başlamadım. Belki filme şimdiden içiniz ısınmıştır. Hemen kadroyu veriyorum.
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

2 hafta önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

1 ay önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

2 ay önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

2 ay önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

2 ay önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

2 ay önce