Kategoriler: Film İncelemeleri

Gangster Squad (Suç Çetesi) 2013

1949 yılının Los Angeles’ındayız. Mickey Cohen (Sean Penn) elinde bulundurduklarıyla yetinmeyip gücüne güç katmak isteyen gözü doymaz bir acımasız mafya lideridir. Yasadışı yollarla elde ettiği paralar sayesinde şehrin yönetimini elinde bulunduran mafya lideri Mickey’in aynı zamanda kontrol altında tuttuğu polis ve politikacılar vardır. Bu güce şimdiye kadar karşı koyamamış birinin olması polis teşkilatının en cesur teğmeni Teğmen John O’Mara‘yı (Josh Brolin) yıldırmaz. Kendisinin ve Jerry Wooters‘ın (Ryan Gosling) liderliğinde Los Angeles Polis Departmanından topladığı adamlarla şehri ele geçirmiş bu büyük gücü yok etmek için işe koyulurlar.

Fragman

Şu ana kadar izlediğim mafya temalı filmler fazla değildir. Klasik olanları izleyip bıraktım. Eski yıllarda çekilen mafya filmlerini şimdiki zamanın kan efektleri, silah efektleri vb. ile karşılaştırınca arada büyük bir fark olduğunu anladım. Efekten ziyade o sahneyi izlediğiniz anda eski ve yeni arasında fark olduğunu görüyorsunuz. Eskide kendinizi filmde öldürülen adama acı duyarken buluyorsunuz veya onu vuran adamın acımasızlığını hissedebiliyorsunuz. İşte Gangster Squad da böyle bir film.

2013 yılında çekilmiş olmasına rağmen bana eski filmleri izlerken hissettiğim duyguları yaşattı. Daha oyuncu kadrosunu bile anlatmaya başlamadım. Belki filme şimdiden içiniz ısınmıştır. Hemen kadroyu veriyorum. Emma Stone, Ryan Gosling, Josh Brolin ve Sean Penn. Oyuncuların yaşadığı tarihe bakıp filmin geçtiği tarihe baktığımda aradaki farkı hiç hissettirmediklerini gördüm. Bu başarıyı her oyuncu yakalayamaz. Filmin senaryosunun diğer mafya filmleri ile benzerliği oyuncuların üstün performansı sayesinde farklılığa dönüşmüş. Puanım 10/10.

Furkan Özden

9/10

2013 yılında çekilmiş olmasına rağmen bana eski filmleri izlerken hissettiğim duyguları yaşattı. Daha oyuncu kadrosunu bile anlatmaya başlamadım. Belki filme şimdiden içiniz ısınmıştır. Hemen kadroyu veriyorum.
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

24 saat önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

1 hafta önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

4 hafta önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

1 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

2 ay önce

La Roche ile Orijinalliği Keşfedin

Kozmetik alanında bazı markalar diğer markalardan daha fazla tercih edilir. Bu tür markalardan birisi olan…

3 ay önce