Kategoriler: Film İncelemeleri

Kick-Ass (Göster Gününü) 2010

Dave Lizewski (Aaron Johnson) çizgi roman tutkunu bir gençtir. Bir gün kimsenin neden süper kahraman olmayı denemediğini düşünmeye başlar ve ilk örnek kendisi olur. Bu yolda kötülerin peşine düşen Kick-Ass’ın karşısına onun gibi birçok ilginç karakterler çıkar.

Komedi kategorisinde ele alınması filmin ilk görüşte bir çocuk filmi gibi görünmesine neden olabilir ancak onun yanında aksiyon kategorisinin de yer alması bunun tam tersini gösteriyor. Evet çocuklar için birçok mesaj var ama akıllı işaretlerden şiddet/korku da bu filme dahil edilmişken aile ile beraber izlemek isterseniz bir kere daha düşünmelisiniz.

Fragman

Filmde anlatılan olaylar çok ilginç ve bir o kadar da gülünç. Vermek istediği mesajları da es geçmemek gerekiyor. Filmde bazı sahnelerin aşırıya kaçmasına rağmen film izlenebilirlik açısından ödün vermemiş. Bazı insanların filmdeki karakterlerde kendilerini bulduklarını gördüm ve bu hoşuma gitti. Bu durumdayken izlerseniz filmden daha fazla zevk alabiliyorsunuz. Aşırıya kaçarsa olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Belki de sarıya çalan saç ve bıyıklarından ya da giydiği kostümden olacak Nicolas Cage‘in canlandırdığı karakter tam oturmamış ya da ben beğenmedim. Ama filmdeki önemi gerçekten çok büyük. Puanım 8/10.

Son olarak filmi izledikten sonra müziklerine hayran kalma ihtimali çok yüksektir. Dinlerken insanı kendinden geçiren acayip moral veren müzikleri vardır.

Furkan Özden

8/10

Filmde anlatılan olaylar çok ilginç ve bir o kadar da gülünç. Vermek istediği mesajları da es geçmemek gerekiyor. Filmde bazı sahnelerin aşırıya kaçmasına rağmen film izlenebilirlik açısından ödün vermemiş.
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: AksiyonKomediSuç

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

2 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

4 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

5 ay önce