Kategoriler: Film İncelemeleri

Kick-Ass (Göster Gününü) 2010

Dave Lizewski (Aaron Johnson) çizgi roman tutkunu bir gençtir. Bir gün kimsenin neden süper kahraman olmayı denemediğini düşünmeye başlar ve ilk örnek kendisi olur. Bu yolda kötülerin peşine düşen Kick-Ass’ın karşısına onun gibi birçok ilginç karakterler çıkar.

Komedi kategorisinde ele alınması filmin ilk görüşte bir çocuk filmi gibi görünmesine neden olabilir ancak onun yanında aksiyon kategorisinin de yer alması bunun tam tersini gösteriyor. Evet çocuklar için birçok mesaj var ama akıllı işaretlerden şiddet/korku da bu filme dahil edilmişken aile ile beraber izlemek isterseniz bir kere daha düşünmelisiniz.

Fragman

Filmde anlatılan olaylar çok ilginç ve bir o kadar da gülünç. Vermek istediği mesajları da es geçmemek gerekiyor. Filmde bazı sahnelerin aşırıya kaçmasına rağmen film izlenebilirlik açısından ödün vermemiş. Bazı insanların filmdeki karakterlerde kendilerini bulduklarını gördüm ve bu hoşuma gitti. Bu durumdayken izlerseniz filmden daha fazla zevk alabiliyorsunuz. Aşırıya kaçarsa olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Belki de sarıya çalan saç ve bıyıklarından ya da giydiği kostümden olacak Nicolas Cage‘in canlandırdığı karakter tam oturmamış ya da ben beğenmedim. Ama filmdeki önemi gerçekten çok büyük. Puanım 8/10.

Son olarak filmi izledikten sonra müziklerine hayran kalma ihtimali çok yüksektir. Dinlerken insanı kendinden geçiren acayip moral veren müzikleri vardır.

Furkan Özden

8/10

Filmde anlatılan olaylar çok ilginç ve bir o kadar da gülünç. Vermek istediği mesajları da es geçmemek gerekiyor. Filmde bazı sahnelerin aşırıya kaçmasına rağmen film izlenebilirlik açısından ödün vermemiş.
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: AksiyonKomediSuç

Son Gönderiler

DPI ve CPI Farkı Ne Anlama Geliyor

Satın almak için yeni bir fare arıyorsanız DPI terimiyle karşılaşmış olabilirsiniz. DPI, özellikle oyun oynamak için…

6 gün önce

2020 Özeti – Yıla Bakış

Uzun zamandır bloğa kişisel yazı girmiyordum. Önce Sezer abinin bloğundan ardından Tahsin Bey'in bloğundan gelen…

2 hafta önce

Resim Paleti ile Boyaların Benzersizliği

Her insan için, en eğlenceli ve dinlendirici aktivitelerden bir tanesi de resim yapmaktır. Ruhu dinlendiren…

3 hafta önce

Steam Puan Dükkanı Rehberi

Steam Puan Dükkanı, Steam'in yakın zamanda duyurduğu yeni bir özellik. Steam Puan Dükkanı sayesinde profilinizi…

4 hafta önce

İncia Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel bakım hayatlarımızın olmazsa asla dışarı bile çıkamayacağımız bir durum haline gelmiştir. Kişisel bakımlarımız ile…

1 ay önce

Çiftlere Özel Beştaş Yüzük

Moda tutkunlarının vazgeçilmezi, kadınların cazibesi olan beştaş yüzük her şeyi ile harika bir sanatsal tasarımdır.…

1 ay önce