Kategoriler: Film İncelemeleri

The Place Beyond the Pines (Babadan Oğula) 2012

Luke, bir bebeği olduğunu öğrenince profesyonel motosikletçiği bırakıp banka soygunculuğuna bulaşır. Çaylak polis Avery ile yolları kesilince ikisinin de hayatı değişir. Luke ve Avery’nin karşılaşmasından on beş yıl sonra oğullarını bir kan davasına sürükleyecektir.

7 Haziran 2013 tarihinde Türkiyede gösterime giren filmin yönetmen koltuğunda Derek Cianfrance oturuyor. Suç ve Dram türündeki filmin çekimleri Altamont, New York, Amerika bölgesinde yapılmış. Süresi ise 140 dakika olan filmin görüntü yönetmenliğini Sean Bobbitt üstleniyor. Senaryo kadrosunda ise Derek Cianfrance, Ben Coccio ve Darius Marder gibi isimler bulunuyor.

Filmin senaryasou oldukça basit ve sıradandı. Yönetmenin Ryan Gosling‘e böylesine güzel bir filmde daha fazla rol vermesini beklerdim. Gosling’in rolünü layıkıyla yerine getirmesi filme verdiğim puanı artırdı. Öte yandan Bradley Cooper‘ın filmdeki acemice tavırları hoşuma gitmedi. Eva Mendes‘i sorarsanız filmdeki o role Eva Mendes dışındaki herşey seçilebilirdi. Eva Mendes’in sosyetik barlarda takılan şık elbiseler içinde etkinliklere katılan karakterleri canlandırması ona daha çok yakışıyor. Ama kişiliği bu filmdeki karakterle uyuşmamış.

Eğer benim gibi dram konulu filmlerden çok etkileniyorsanız bu filmi izlemenizi önermem. Ben sevdiğim oyuncular var diye izlemek istemiştim ama önceki paragrafta dediğim gibi Ryan Gosling’i filmde fazla göremediğim için hevesim kursağımda kaldı. ‘Yapacak birşey yok dedim.’ ve izlemeye devam ettim yine güzel bir filmdi. Puanım 6/10.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: DramSuç

Son Gönderiler

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

1 hafta önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

2 hafta önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

3 hafta önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

1 ay önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

1 ay önce

Google Chrome için Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Google Chrome, masaüstü ve mobil cihazlar için karanlık bir moda sahiptir. Ancak etkinleştirmek beklediğiniz kadar…

2 ay önce