Kategoriler: Film İncelemeleri

The Place Beyond the Pines (Babadan Oğula) 2012

Luke, bir bebeği olduğunu öğrenince profesyonel motosikletçiği bırakıp banka soygunculuğuna bulaşır. Çaylak polis Avery ile yolları kesilince ikisinin de hayatı değişir. Luke ve Avery’nin karşılaşmasından on beş yıl sonra oğullarını bir kan davasına sürükleyecektir.

7 Haziran 2013 tarihinde Türkiyede gösterime giren filmin yönetmen koltuğunda Derek Cianfrance oturuyor. Suç ve Dram türündeki filmin çekimleri Altamont, New York, Amerika bölgesinde yapılmış. Süresi ise 140 dakika olan filmin görüntü yönetmenliğini Sean Bobbitt üstleniyor. Senaryo kadrosunda ise Derek Cianfrance, Ben Coccio ve Darius Marder gibi isimler bulunuyor.

Filmin senaryasou oldukça basit ve sıradandı. Yönetmenin Ryan Gosling‘e böylesine güzel bir filmde daha fazla rol vermesini beklerdim. Gosling’in rolünü layıkıyla yerine getirmesi filme verdiğim puanı artırdı. Öte yandan Bradley Cooper‘ın filmdeki acemice tavırları hoşuma gitmedi. Eva Mendes‘i sorarsanız filmdeki o role Eva Mendes dışındaki herşey seçilebilirdi. Eva Mendes’in sosyetik barlarda takılan şık elbiseler içinde etkinliklere katılan karakterleri canlandırması ona daha çok yakışıyor. Ama kişiliği bu filmdeki karakterle uyuşmamış.

Eğer benim gibi dram konulu filmlerden çok etkileniyorsanız bu filmi izlemenizi önermem. Ben sevdiğim oyuncular var diye izlemek istemiştim ama önceki paragrafta dediğim gibi Ryan Gosling’i filmde fazla göremediğim için hevesim kursağımda kaldı. ‘Yapacak birşey yok dedim.’ ve izlemeye devam ettim yine güzel bir filmdi. Puanım 6/10.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: DramSuç

Son Gönderiler

The Queen’s Gambit (2020) Mini Dizi İncelemesi

Yetim bir kızın acımasız satranç yıldızlığına yükselişini anlatan parlak dizi, artık yayıncının en çok izlenen…

2 gün önce

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

5 ay önce