Kategoriler: Film İncelemeleri

The Place Beyond the Pines (Babadan Oğula) 2012

Luke, bir bebeği olduğunu öğrenince profesyonel motosikletçiği bırakıp banka soygunculuğuna bulaşır. Çaylak polis Avery ile yolları kesilince ikisinin de hayatı değişir. Luke ve Avery’nin karşılaşmasından on beş yıl sonra oğullarını bir kan davasına sürükleyecektir.

7 Haziran 2013 tarihinde Türkiyede gösterime giren filmin yönetmen koltuğunda Derek Cianfrance oturuyor. Suç ve Dram türündeki filmin çekimleri Altamont, New York, Amerika bölgesinde yapılmış. Süresi ise 140 dakika olan filmin görüntü yönetmenliğini Sean Bobbitt üstleniyor. Senaryo kadrosunda ise Derek Cianfrance, Ben Coccio ve Darius Marder gibi isimler bulunuyor.

Filmin senaryasou oldukça basit ve sıradandı. Yönetmenin Ryan Gosling‘e böylesine güzel bir filmde daha fazla rol vermesini beklerdim. Gosling’in rolünü layıkıyla yerine getirmesi filme verdiğim puanı artırdı. Öte yandan Bradley Cooper‘ın filmdeki acemice tavırları hoşuma gitmedi. Eva Mendes‘i sorarsanız filmdeki o role Eva Mendes dışındaki herşey seçilebilirdi. Eva Mendes’in sosyetik barlarda takılan şık elbiseler içinde etkinliklere katılan karakterleri canlandırması ona daha çok yakışıyor. Ama kişiliği bu filmdeki karakterle uyuşmamış.

Eğer benim gibi dram konulu filmlerden çok etkileniyorsanız bu filmi izlemenizi önermem. Ben sevdiğim oyuncular var diye izlemek istemiştim ama önceki paragrafta dediğim gibi Ryan Gosling’i filmde fazla göremediğim için hevesim kursağımda kaldı. ‘Yapacak birşey yok dedim.’ ve izlemeye devam ettim yine güzel bir filmdi. Puanım 6/10.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: DramSuç

Son Gönderiler

LearnPress ve TutorLMS Karşılaştırması

Mükemmel WordPress LMS eklentisini seçmek ciddi bir emek ister. Sitenizi belirlediğiniz eklenti ile kurduktan sonra…

1 gün önce

Teknolojik Gelişmelerin Türkçe’ye Olan Etkisi

Türkçe binlerce yıldır farklı coğrafyalarda yoğurulup, farklı kültürlerle harmanlanıp günümüze kadar geldi ve bugünkü halini…

3 hafta önce

Trambolin Parkı Hediyesi Nereden Alınır?

Kim demiş, kanatsız uçamayız, diye! Trambolin gibi bir gerçek varken üstelik! Evet, bize uçuyor hissi…

1 ay önce

Enerji Zenginliğe Nasıl Dönüştürülür?

Toplumca oluşturulan düzenin dışına çıkarak, sevgi ve tutkuyla eylemler yaptığımız zaman enerjimiz yükselecektir bu yüksek…

2 ay önce

Valorant’ta İsim Nasıl Değiştirilir?

Riot games’in bizler için çıkardığı fps oyunu olan valorant, fps dünyasına çok hızlı bir şekilde…

2 ay önce

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

2 ay önce