Kategoriler: Film İncelemeleri

World War Z (Dünya Savaşı Z) 2013

Gerry Lane (Brad Pitt), iki kızı ve eşi Karin (Mireille Enos) ile birlikte mutlu bir hayat süren bir aile babasıdır. Bir gün arabaları trafikte sıkışan Garry ve ailesi ters giden birşeyler olduğunu sezmiştir. Garry ailesini güvenli bir bölgeye yerleştirdikten sonra dünyayı kurtarmak için canla başla mücadele verecektir.

Fragman

Uzun zamandır heyecanla beklediğim filmi sonunda izleyebildim. Beklediğime de değdi işin doğrusu. Şu sıralar böylesine kaliteli bir zombi filmi görmek pek mümkün değil. Brad Pitt‘in bu filmin hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlenmesi filmin kalitesine kalite katmış. Ben şu ana kadar izlediğim hiçbir zombi filminde bu kadar hoplayıp zıpladığımı hatırlamam. Çok film izleyenler bilir. Genelde aniden bir şey çıkarken bir sessizlik veya kamerada yavaş bir oynama olur. Bu filmde bu tür klişelere yer verilmemiş. Ani bir hareket bekliyorsunuz ama ne zaman geleceğini bilmiyorsunuz. Bu, filmin gerilim ve aksiyon boyutunu hat safhada yaşamanıza olanak sağlıyor. Filmin süresi iki saat olmasına karşın bir dakika bile sıkılmadım diyebilirim. Brad Pitt aksiyonu filme yaymayı, aksiyonun olmadığı yerde gerilimi yükseklere tırmandırıp filmi sıradanlıktan kurtarmayı bilmiş.

Zombi tutkunu sinemaseverlerin kaçırmaması gereken harikulade bir film. Puanım 8/10.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

2 gün önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

1 hafta önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

2 hafta önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

3 hafta önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

1 ay önce

Google Chrome için Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Google Chrome, masaüstü ve mobil cihazlar için karanlık bir moda sahiptir. Ancak etkinleştirmek beklediğiniz kadar…

1 ay önce