Kategoriler: DiziFilm İncelemeleri

Revolution’da Herkes ABD’ye Karşı Tek Yumruk

1. sezonunu muhteşem bir finalle noktalayan dizi 26 Eylül 2013 tarihinde 2. sezonuyla kaldığı yerden devam ediyor.

Kule adıyla anılan yerde dizinin ana konusu olan elektrik kesintisiyle ilgili birçok bilgi açığa çıktı ve finalde de olanlar oldu. Rachel ne kadar durdurmaya çalışsa da elektriğin gelmesiyle Randall‘ın nükller bombaları ateşlemesi bir oldu ve Randall kendisinin bir vatansever olduğunu iddia ederek kendini feda etti. Bunu ikinci sezonda ABD hükümetinin ortaya çıkmasıyla daha iyi anlayabiliyoruz.

Eskiden savunma bakanı olarak görev yapan Randall Flynn planını gerçekleştirmek için olaya dahil olan sadece bir casus gibiydi benim gözümde. Ama 1. sezon finalindeki davranışı ve 2. sezonun başlarında gelişen olaylar sayesinde gerçek olayı anladım.

Hararetli bir başlangıç yapan Revolution’un 2. sezonunda Randall’ın Atlanta ve Philadelphia‘a nükleer bombaları atmasıyla ortadan kalkan iki büyük güç Monroe Cumhuriyeti ve Georgia Federasyonu şimdiye kadar Kübada gizlenen ABD hükümetinin yönetimi ele geçirmesine zemin hazırladı. Randall’ı en başından beri görevi buydu. Şimdi ise herkes telef olmuş bir şekilde ABD hükümetinin yönetimi devralmasına göz yummak zorunda.

İlerleyen bölümlere ilişkin bir tahmin yapmak gerekirse Miles‘ın yakında Tom Neville ve Sebastian Monroe ile işbirliği yapacağından hiç şüphem yok. Bir sezon bu üç düşmanın birbirleriyle olan mücadelesine tanık olmakla geçti. Ama şu anki durumda ABD hükümetine karşı cephe almaları gerekiyor. Zaten 2. sezonun 3. bölümünün bitiminde Miles olayın farkına varmıştı. Hükümetin nasıl bir tavır takındığını anlamıştı. Bu onun için yeter de artardı bile.

Elektrik kesintisine sebep olan nano teknoloji ise tekrar kendisini gösterdi ama bu sefer durum biraz daha karmaşık bir hale geldi diyebilirim. Belki Aaron’ın gördüğü ateş böcekleriyle nano teknolojinin bir alakası yoktu?

Öte yandan dizide illuminatiye de yer verilmeye başlandı. Bu dizinin daha da karmaşıklaşmasına neden olacak gibi. Eğer tarihe meraklıysanız ya da illuminati ve Amerika ile ilgili birkaç akademik araştırma yaparsanız dizideki olayların gerçeğe yakın olduğunu görürsünüz.

Bizi bol gerilimli bir sezon bekliyor. Bu saatten sonra herşeye hazırlıklı olmakta fayda var.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

1 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

2 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

2 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

3 ay önce

Youtube Videolarını Bölümlere Ayırma

Yüklediğiniz her video için video bölümleri ekleyebilirsiniz. Bölümler, videonuzu her biri ayrı bir önizlemeye sahip…

3 ay önce

Game Stand Pro Direksiyon ve TV Standı İncelemesi

Direksiyon standı piyasasında ülkemizde pek fazla seçeneğimiz yok. Çoğu kişi bu nedenle direksiyon standı olmadan…

3 ay önce