Kategoriler: DiziFilm İncelemeleri

Revolution’da Herkes ABD’ye Karşı Tek Yumruk

1. sezonunu muhteşem bir finalle noktalayan dizi 26 Eylül 2013 tarihinde 2. sezonuyla kaldığı yerden devam ediyor.

Kule adıyla anılan yerde dizinin ana konusu olan elektrik kesintisiyle ilgili birçok bilgi açığa çıktı ve finalde de olanlar oldu. Rachel ne kadar durdurmaya çalışsa da elektriğin gelmesiyle Randall‘ın nükller bombaları ateşlemesi bir oldu ve Randall kendisinin bir vatansever olduğunu iddia ederek kendini feda etti. Bunu ikinci sezonda ABD hükümetinin ortaya çıkmasıyla daha iyi anlayabiliyoruz.

Eskiden savunma bakanı olarak görev yapan Randall Flynn planını gerçekleştirmek için olaya dahil olan sadece bir casus gibiydi benim gözümde. Ama 1. sezon finalindeki davranışı ve 2. sezonun başlarında gelişen olaylar sayesinde gerçek olayı anladım.

Hararetli bir başlangıç yapan Revolution’un 2. sezonunda Randall’ın Atlanta ve Philadelphia‘a nükleer bombaları atmasıyla ortadan kalkan iki büyük güç Monroe Cumhuriyeti ve Georgia Federasyonu şimdiye kadar Kübada gizlenen ABD hükümetinin yönetimi ele geçirmesine zemin hazırladı. Randall’ı en başından beri görevi buydu. Şimdi ise herkes telef olmuş bir şekilde ABD hükümetinin yönetimi devralmasına göz yummak zorunda.

İlerleyen bölümlere ilişkin bir tahmin yapmak gerekirse Miles‘ın yakında Tom Neville ve Sebastian Monroe ile işbirliği yapacağından hiç şüphem yok. Bir sezon bu üç düşmanın birbirleriyle olan mücadelesine tanık olmakla geçti. Ama şu anki durumda ABD hükümetine karşı cephe almaları gerekiyor. Zaten 2. sezonun 3. bölümünün bitiminde Miles olayın farkına varmıştı. Hükümetin nasıl bir tavır takındığını anlamıştı. Bu onun için yeter de artardı bile.

Elektrik kesintisine sebep olan nano teknoloji ise tekrar kendisini gösterdi ama bu sefer durum biraz daha karmaşık bir hale geldi diyebilirim. Belki Aaron’ın gördüğü ateş böcekleriyle nano teknolojinin bir alakası yoktu?

Öte yandan dizide illuminatiye de yer verilmeye başlandı. Bu dizinin daha da karmaşıklaşmasına neden olacak gibi. Eğer tarihe meraklıysanız ya da illuminati ve Amerika ile ilgili birkaç akademik araştırma yaparsanız dizideki olayların gerçeğe yakın olduğunu görürsünüz.

Bizi bol gerilimli bir sezon bekliyor. Bu saatten sonra herşeye hazırlıklı olmakta fayda var.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

T129 ATAK War Thunder’a Geliyor!

T129 ATAK, İtalyan A129 Mangusta taarruz helikopterinin yerli olarak modifiye edilmiş ve Türkiye tarafından Türk…

1 hafta önce

Android Hakkında 5 Şehir Efsanesi

Android işletim sistemi uzun süredir piyasada ve milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Doğal olarak, yıllar içinde…

3 hafta önce

Her Gün Uyandığınızda Nasıl Motive Olursunuz?

Pazartesi sabahı alarmınız çaldı. O anda nasıl motive olacağınızı biliyor musunuz? Gözlerinizi ilk açtığınızda aklınıza gelen düşünce nedir? Kalkıp…

1 ay önce

LearnPress ve TutorLMS Karşılaştırması

Mükemmel WordPress LMS eklentisini seçmek ciddi bir emek ister. Sitenizi belirlediğiniz eklenti ile kurduktan sonra…

2 ay önce

Teknolojik Gelişmelerin Türkçe’ye Olan Etkisi

Türkçe binlerce yıldır farklı coğrafyalarda yoğurulup, farklı kültürlerle harmanlanıp günümüze kadar geldi ve bugünkü halini…

2 ay önce

Trambolin Parkı Hediyesi Nereden Alınır?

Kim demiş, kanatsız uçamayız, diye! Trambolin gibi bir gerçek varken üstelik! Evet, bize uçuyor hissi…

3 ay önce