Kategoriler: İnternetTeknoloji

Sosyal Alışverişin İlk Durağı: İyi.net

Günümüzde alışveriş dışarı çıkmaktan internete doğru çekildiğinden beri alışveriş sitelerinin önemi git gide artmaya başladı. Ziyaretçilerin iyi bir ürünü ekonomik bir fiyata bulması için devreye giren yeni bir alışveriş sitesi de iyi.net adıyla karşımıza çıkıyor.

Atay Kula ve Levent Sever tarafından Ocak 2013′te kurulan iyi.net tam anlamıyla sosyal şekilde ürün değerlendirmesi yapılabilecek bir site. Siteye giren ziyaretçiler dilerseler arzu ettikleri ürün hakkında kullanıcı yorumlarına göz atabiliyor dilerseler de beğendikleri ürün hakkında yorum yapıp puan verebiliyorlar.

Örneğin; Manzara fotoğrafları, portre çekimleri gibi kaliteli anlar için dijital fotoğraf makinesi almak istiyorsanız iyi.net ziyaret edeceğiniz bir numaralı internet sitesi. Geniş ürün yelpazesi sayesinde aradığınız fotoğraf makinesini kolayca bulacak ve popüler internet sitelerinin yorumları yanında kullanıcı yorumlarını da okuyarak bilgi sahibi olacaksınız. Ürünün iyimetre’sine göz atarak insanların ürün hakkında neler düşündüğünü genel hatları ile anlayabilirsiniz.

İyi.net’te kullanıcılar facebook, twitter, friendfeed gibi diğer sosyal mecralara benzer şekilde birbirleriyle arkadaş olup mesajlaşabiliyorlar. İyi.net’e kaydolduğunuzda ürünleri kıyaslayabilir, sahip olduğunuz veya sahip olmak istediğiniz ürünleri profilinizde listeleyebiliyrsiniz. Böylece arkadaşlarınızın sizin beğendiğiniz ürünler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Tüm bunların yanında foruma katılıp bir konu hakkında uzun uzun tartışma ortamı oluşturabilirsiniz.

İyi.net’te şu an 9 farklı kategoride 30 bin ürün yer alıyor ve kullanıcılar bu ürünleri iyi ve kötü olarak puanlayabiliyorlar. Böylece ilgili ürünün ‘iyimetre’sini azaltıp çoğaltabiliyor.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: e-ticaret

Son Gönderiler

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

3 gün önce

Eşofman Takımı Modellerinde Göz Alıcı Modeller

Eşofman takımı hemen hemen her kişinin mutlaka bir kaç takımı olduğu bir giysi türüdür. Eşofman takımı hem…

6 gün önce

Evren Sungur Sanat Eserleri Nerede Bulunur?

Evren Sungur hem sanat alanında gelişmiş olan hem de kendini son zamanlarda oldukça fazla gösteren…

1 hafta önce

WordPress Sayfaları ve Gönderiler Arasındaki Fark Nedir?

Bir WordPress sitesini ilk kez başlatmak çok zor görünebilir. Örneğin, WordPress'e yeni başlayanların çoğu, bir…

2 hafta önce

RaceRoom Racing Experience Dereceli Şampiyonalar Başlıyor

Eski adıyla SinBin Studioları tarafından geliştirilen RaceRoom Racing Experience yarış simülasyonu büyük bir güncellemeye daha…

3 hafta önce

Traktör Kuyruk Mili İle Çalışan Su Pompası Fiyatları

Kendisine has çalışma stili ile birlikte ortalama 40 metre  gelinlikten emiş yeteneğine sahip olan traktör…

1 ay önce