Kategoriler: Film İncelemeleri

The Perks Of Being A Wallflower (Saksı Olmanın Faydaları) 2012

Hayatımız boyunca yanımızdan ayıramadığımız hayat dostlarımızın yaşamımıza yön verişini konu edinen bir film Saksı Olmanın Faydaları. Duygularımızı derinden okşayan bu filmi Stephen Chobsky kitap olarak yayımlamış. Kitabın çok satanlar listesine girmesinden olsa gerek aynı kişi filmini de kayda almış. Kitabını okumadım ama film harikaydı.

Fragman

Bu filmin Logan Lerman’ın kariyerinde yükselişe geçmesinde büyük bir önemi var. Logan Lerman, filmde ergenlik sürecine girmiş ve depresyonda olan bir genci (Charlie) canlandırıyor. Aslında Charlie’ye fırsat verilse çok büyük işler başarabilecek bir kişi ama sadece kendi sınırlarının farkına varması gerek.

Liseye karamsar bir pencereden bakan Charlie, lisede tanıştığı Sam (Emma Watson) ve üvey abisi Patrick (Ezra Miller) sayesinde hayatın farkına varıyor ve hayatta keşfedilecek birçok güzelliğin var olduğuna şahit oluyor. Charlie bu iki arkadaşıyla takılmaya başladığından itibaren film, kimlik sorunları, aile, arkadaşlık, ilişkiler ve cinsellik konularını masaya yatırıyor.

Bu filmde sıradan bir gençlik filminde bulacağınızdan fazlası var. Sadece izleyin ve düşünün…

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: DramRomantik

Son Gönderiler

Parmaklarda Tek Taş Yüzük Işıltısı

Sevdiklerinizle beraber sürdürmek istediğiniz hayata köprü görevi gören pırlanta tek taş yüzük, o özel anı gelecekte de aynı…

1 ay önce

Teflon Kaplama

Kaplamalar ürünlerin daha dayanıklı ve çeşitli dezavantajlarını ortadan kaldırmak için tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir.…

2 ay önce

Zoom’da Sesi Kapatma veya Açma

Bu yazıda bir bilgisayarda, telefonda veya tablette bir Zoom toplantısında kendi sesinizi nasıl kapatacağınızı veya…

2 ay önce

Pres Makinesi

Günümüzde artık seri üretime geçildiğinden dolayı insan gücü yetersiz gelmekte ve her sektör farklı makinelerden…

3 ay önce

Yeni Google Chrome Yerleşik RSS Beslemesi ile Geliyor

Android için Chrome artık yerleşik bir RSS beslemesine sahip. Google, yerel RSS işlevselliğini tanıtan web…

3 ay önce

Pharmaton Nedir?

Fransa'da kurulan ilaç firması olan Sanofi'de yaptığı işlere devam eden Pharmaton, günlük vitamin ve mineral desteği…

4 ay önce