The Legend of Hercules (Herkül: Efsane Başlıyor) 2014

Film milattan önce 1200 yılında antik Yunan’da geçmektedir. Ülkesinin barış içinde yaşamasını hayal eden Kraliçe Alcmene‘in (Roxanne McKee) Zeus’tan olan yarı insan yarı tanrı oğlu Herkül (Kellan Lutz), gerçek kimliğini gizlemektedir. Herkül’ün gayrimeşruluğunu bilen kral, kendi oğlu Iphicles‘i (Liam Garrigan) ön plana çıkarmak için elinden geleni yapmaktadır. Herkül, prenses Hebe‘ye (Gaia Weiss) aşık olur, savaşçı dostlarını da arkasına alarak krallığı ve sevdiği kadını kurtarıp annesinin hayalini gerçekleştirmek için işe koyulur.

Alacakaranlık Efsanesinin Emmet Cullen’i Kellan Lutz, Yenilmezin Yuri Boyka’sı Scott Adkins ve Spartacus’ün yeni yıldızı Liam McIntyre başrolleri paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Renny Harlin oturuyor. 1 saat 39 dakika süren film aksiyon ve macera türünde izleyiciye sunuluyor. Çekimleri Bulgaristan’ın Sofya şehrinde yapılan film için 70 milyon dolar bütçe harcanmış.

Fragmanı izlediğimde filmin gerçekten aksiyon ve heyecan dolu bir film olacağını düşünmüştüm. ‘Yanılmışım.’ çok kesin bir tabir olur. O yüzden ‘Beklediğimi bulamadım.’ demek daha doğru. Evet filmin aksiyon sahnelerinde heyecan doruğa çıkıyor ama bu filmin genel hatlarına yayılamamış. Oyunculardan öne çıkan oyuncu da Scott Adkins gibi görünüyor. Ne kadar filmde diğer başrol oyuncuları kadar görünmese de performansını göz önünde bulundurarak filmdeki en iyi oyuncu diyebilirim. Herküle gelince Kellan Lutz pek gitmemiş gibi sanki bir şeyler eksik kalmış. Mekânlar o çağın atmosferini yansıtsa da böylesi bir kahramanın başrolde olduğu bir filmde mekânlar biraz sönük kalmış. Daha görkemli kaleler, daha geniş köyler olabilirdi. Ordular daha büyük olabilirdi.

Demem o ki; fazla bir beklentiyle izlemeyin. Sinemada izleyecekseniz de 3D seçeneğini tercih etmenize gerek yok. Ben 2D izledim ama 3D izlesem de bir şeyin değişeceğini sanmam.

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: AksiyonMacera

Son Gönderiler

Yeni Google Chrome Yerleşik RSS Beslemesi ile Geliyor

Android için Chrome artık yerleşik bir RSS beslemesine sahip. Google, yerel RSS işlevselliğini tanıtan web…

2 ay önce

Windows 11’de En Yaygın Sorunlar Nasıl Düzeltilir?

Windows 11'de sorun mu yaşıyorsunuz? Okumaya devam edin. Windows 11 Yükleme Sorunlarını Düzeltme Windows 10'un…

3 ay önce

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

4 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

4 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

5 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

5 ay önce