Kategoriler: Film İncelemeleri

Bi Küçük Eylül Meselesi (2014)

Senaristliğini ve yönetmenliğini Kerem Deren‘in üstlendiği 2014 yapımı sinema filminin başrollerini Engin Akyürek ve Farah Zeynep Abdullah‘ın paylaşıyor. 14 Şubat 2014 tarihinde ‘Sevgililer Günü’nde vizyona giren film küçük saplantılı bir aşk hikayesini konu alıyor.

Eylül (Farah Zeynep Abdullah) hayatta istediği her şeye sahip. Güzel, neşeli, eğlenceli bir kadındır. Geçirdiği kazadan sonra son bir ayını unutana dek. Çevresindeki herkes, tüm arkadaşları ve ailesi ona hiçbir sorun olmadığını söylemesine rağmen Eylül bir şeylerin yolunda gitmediğinden şüphelenir. Tamamen bilinçsizce, sadece içgüdülerini dinleyerek Bozcaada’ya gitmek zorunda kalır ve orada tesadüf eseri hiç tanımadığı tuhaf bir adamla karşılaşır. Bu gizemli yabancı ise kendinden emin bir şekilde Eylül’e kendisini hatırlaması gerektiğini, aşık olduğu adam olduğunu söyler.

Fragman

Karakterim dolayısıyla çabuk etkilenen biriyim ve ne izlesem ne yaşasam hemen o an içime işler ve sonuçlarına katlanırım. Romantik veya dram türündeki filmleri de bu yüzden izlemekten kaçınırım. Bu filme bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine onunla beraber gitmiştim. Filmi izlerken duygularıma hakim olamadım desem yeridir. Bazı sahnelerde boğazımın düğümlendiği anlar bile oldu. Bu kadar kaliteli bir yapım beklemiyordum açıkcası. Engin Akyürek ve Farah Zeynep Abdullah’ın oyunculukları şahaneydi. Birbirleriye bakışmaları, diyalogları her sahnesi duygu yüklüydü. Fakat şöyle de bir gerçek var. Yönetmen Kerem Deren filmde flashback’lere (Geriye dönüş) çok sık yer vermiş. Durumu anlamamıza yardımcı oldu. İyi güzel ama beraber izlediğim arkadaşım filmi çok karmaşık bulmuştu. Her kesimden izleyiciye hitap eden bir yapım olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Mekan çekimlerindeki ışıklandırmalar filme tam bir rüya havası katmış. Filmin çekim yeri olarak da Bozcaada’nın seçilmesi çok uygun bir seçim olmuş.

Son olarak, bu da sonunda ‘Vay be!’ diyeceğimiz ve sonunu tahmin edemeyeceğimiz romantik bir yapım olmuş. Her türlü sona hazırlıklı olun derim.

“Hayat ıskaladığımız mucizelerle doludur.”
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: Romantik

Son Gönderiler

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

3 gün önce

Eşofman Takımı Modellerinde Göz Alıcı Modeller

Eşofman takımı hemen hemen her kişinin mutlaka bir kaç takımı olduğu bir giysi türüdür. Eşofman takımı hem…

6 gün önce

Evren Sungur Sanat Eserleri Nerede Bulunur?

Evren Sungur hem sanat alanında gelişmiş olan hem de kendini son zamanlarda oldukça fazla gösteren…

1 hafta önce

WordPress Sayfaları ve Gönderiler Arasındaki Fark Nedir?

Bir WordPress sitesini ilk kez başlatmak çok zor görünebilir. Örneğin, WordPress'e yeni başlayanların çoğu, bir…

2 hafta önce

RaceRoom Racing Experience Dereceli Şampiyonalar Başlıyor

Eski adıyla SinBin Studioları tarafından geliştirilen RaceRoom Racing Experience yarış simülasyonu büyük bir güncellemeye daha…

3 hafta önce

Traktör Kuyruk Mili İle Çalışan Su Pompası Fiyatları

Kendisine has çalışma stili ile birlikte ortalama 40 metre  gelinlikten emiş yeteneğine sahip olan traktör…

1 ay önce