Kategoriler: Film İncelemeleri

Bi Küçük Eylül Meselesi (2014)

Senaristliğini ve yönetmenliğini Kerem Deren‘in üstlendiği 2014 yapımı sinema filminin başrollerini Engin Akyürek ve Farah Zeynep Abdullah‘ın paylaşıyor. 14 Şubat 2014 tarihinde ‘Sevgililer Günü’nde vizyona giren film küçük saplantılı bir aşk hikayesini konu alıyor.

Eylül (Farah Zeynep Abdullah) hayatta istediği her şeye sahip. Güzel, neşeli, eğlenceli bir kadındır. Geçirdiği kazadan sonra son bir ayını unutana dek. Çevresindeki herkes, tüm arkadaşları ve ailesi ona hiçbir sorun olmadığını söylemesine rağmen Eylül bir şeylerin yolunda gitmediğinden şüphelenir. Tamamen bilinçsizce, sadece içgüdülerini dinleyerek Bozcaada’ya gitmek zorunda kalır ve orada tesadüf eseri hiç tanımadığı tuhaf bir adamla karşılaşır. Bu gizemli yabancı ise kendinden emin bir şekilde Eylül’e kendisini hatırlaması gerektiğini, aşık olduğu adam olduğunu söyler.

Fragman

Karakterim dolayısıyla çabuk etkilenen biriyim ve ne izlesem ne yaşasam hemen o an içime işler ve sonuçlarına katlanırım. Romantik veya dram türündeki filmleri de bu yüzden izlemekten kaçınırım. Bu filme bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine onunla beraber gitmiştim. Filmi izlerken duygularıma hakim olamadım desem yeridir. Bazı sahnelerde boğazımın düğümlendiği anlar bile oldu. Bu kadar kaliteli bir yapım beklemiyordum açıkcası. Engin Akyürek ve Farah Zeynep Abdullah’ın oyunculukları şahaneydi. Birbirleriye bakışmaları, diyalogları her sahnesi duygu yüklüydü. Fakat şöyle de bir gerçek var. Yönetmen Kerem Deren filmde flashback’lere (Geriye dönüş) çok sık yer vermiş. Durumu anlamamıza yardımcı oldu. İyi güzel ama beraber izlediğim arkadaşım filmi çok karmaşık bulmuştu. Her kesimden izleyiciye hitap eden bir yapım olsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Mekan çekimlerindeki ışıklandırmalar filme tam bir rüya havası katmış. Filmin çekim yeri olarak da Bozcaada’nın seçilmesi çok uygun bir seçim olmuş.

Son olarak, bu da sonunda ‘Vay be!’ diyeceğimiz ve sonunu tahmin edemeyeceğimiz romantik bir yapım olmuş. Her türlü sona hazırlıklı olun derim.

“Hayat ıskaladığımız mucizelerle doludur.”
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: Romantik

Son Gönderiler

The Queen’s Gambit (2020) Mini Dizi İncelemesi

Yetim bir kızın acımasız satranç yıldızlığına yükselişini anlatan parlak dizi, artık yayıncının en çok izlenen…

3 gün önce

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

5 ay önce