Whatsapp Alternatifi 5 En İyi Ücretsiz Mesajlaşma Uygulaması

Facebook’un Whatsapp’ı satın alması sosyal medyada adeta bomba etkisi yarattı. Uzun süredir güvenlik açıklarıyla ilgili birçok habere konu olan Whatsapp tahtı başka uygulamalara kaptırmaya başladı. Whatsapp kullanıcıları Whatsapp’ın Facebook tarafından satın alınmasının ardından alternatif uygulama arayışı içine girdi. İşte Whatsapp’a alternatif 5 en iyi ücretsiz mesajlaşma uygulaması:

Viber


Whatsapp’a alternatif uygulamaların başında 900 milyon dolara Rakuten firması tarafından satın alınan ücretsiz mesajlaşma uygulaması Viber geliyor. Viber, Mayıs 2013 itibariyle 200 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet sağlıyor. Öte yandan Viber’de görüntülü görüşme ve grup sohbeti imkânınız da var.

Viber’i edinebileceğiniz bağlantılar: iOS, Android, Windows Phone 8, BlackBerry.

LINE


Görüntülü arama ve sesli mesaj servislerini destekleyen bu ücretsiz mesajlaşma uygulamasında video ve fotoğraflarınızı paylaşabilir, yer bildirimleri gönderebilir ve kendinize ait zaman tünelinizde yaşadığınız tüm anları kolayca sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. LINE’a Viber gibi masaüstü cihazlardan da erişim sağlayabilirsiniz.

LINE’ı edinebileceğiniz bağlantılar: iOS, Android, Windows Phone 8, Blackberry.

WeChat


WeChat çin tabanlı bir mesajlaşma uygulaması. Weixin olarak da bilinen uygulamada ücretsiz mesajlaşma, videolu görüşme, grup sohbeti, sesli çağrı, fotoğraf ve yer paylaşımı gibi birçok özellik bulunuyor. WeChat, diğer uygulamalardan farklı olarak telefonunuzu sallamanız halinde etrafınızdaki WeChat kullanıcılarıyla sohbet etme olanağı da sağlıyor. Sesli görüşme özelliğini de telsiz formatında kullanabiliyorsunuz.

WeChat’i edinebileceğiniz bağlantılar: iOS, Android, Windows Phone 8, Blackberry.

Tango


Tango ücretsiz mesajlaşma uygulamasından çok sosyal ağ olma yolunda ilerleyen bir uygulama. Tango’da ücretsiz mesajlaşmanın yanısıra görüntülü ve sesli çağrı yapabilir fotoğraf paylaşımında bulunabilirsiniz.

Tango’yu edinebileceğiniz bağlantılar: iOS, Android, Windows Phone 8, Blackberry.

Facebook Messenger


Listeye son olarak bu uygulamayı eklemeyi uygun gördüm. Facebook’un ayrı bir sohbet uygulaması. Muhtemelen Mark’ın bu uygulamayı yapmasındaki amaç diğer ücretsiz mesajlaşma uygulamalarına karşı üstünlük sağlamaktı. Sanırım bu liste gibi birçok listede bu uygulama yer aldığına göre bunu başarmış. Facebook messenger ücretsiz mesajlaşma, grup görüşmesi, fotoğraf gönderme ve sticker yollama özelliklerine sahip. Mesajınızı yazarken tek dokunuşla karşı tarafa konum bilginizin gidip gitmemesini de ayarlayabiliyorsunuz.

Facebook Messenger’ı edinebileceğiniz bağlantılar: Android, iOS, Windows Phone, Blackberry.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Queen’s Gambit (2020) Mini Dizi İncelemesi

Yetim bir kızın acımasız satranç yıldızlığına yükselişini anlatan parlak dizi, artık yayıncının en çok izlenen…

2 gün önce

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

5 ay önce