Kategoriler: Mikro Blog

Merhaba dünya!

Eveeeet. Şu an bu kelimeleri yazarken saat 00:38’i gösteriyor. Dün, 10 Haziran 2014 tarihinde saat 23:32’de Blogger serüvenime son verip wordpress’e geçtim. Yaklaşık bir haftadır tema arıyordum. Bir yandan da Blogger’ı WordPress’e aktarırken karşılaşabileceğim sorunları masaya yatırıyordum. Hosting servisimi sağladıktan sonra bunların hepsi bir araya gelip bir gün boyunca bilgisayarda kalmama neden oldu. Ve şu an bu yazıyı wordpress panelinden yazıyorum.

Şu yazımda yeni domaine geçtiğimde yaşadığım heyecanı ve geçişten sonra doğacak sorunlardan dolayı oluşacak problemleri dert edip endişelenmemin nedenlerini yazmıştım. Aynı şeyi ve daha da fazlasını Blogger’dan WordPress’e geçerken yaşadım ama sağolsunlar o zaman yanımda olanlar şimdi de yanımdaydı. Bana güven verdiler ve sonunda bunu da yaptım 🙂 Artık bundan sonra  Wordpress ile yoluma devam edebilirim sanırım.

Hazır lafı geçmişken birkaç istatistik bilgisi ekleyeyim. — Az önce Blogger paneline girip custom domain seçeneğini devre dışı bıraktım. WordPress’e geçtiğimde  2009’dan bu yana blogumu ziyaret eden kişi sayısı 2,086,029. Sonra footer’ın üçüncü sütunundaki İstatistikler bölümündeki alanda ‘124 e-bülten abonesi ve 224 Google+ takipçisi bulunan bu blogun 21 kategori altında paylaşılan 1062 gönderisine 2752 yorum yapılmıştır.’ yazıyor. Ve bu yazının üstüne gelindiğinde de ‘Son güncelleme: 11 Haziran 2014 Çarşamba 00:48 GMT+02:00’ yazıyor.

Şöyle blogumun Blogger’daki halini de koyayım 🙂

Geçişte yaşadığım en büyük sorunlardan biri aktarmadan sonra kategorileri etikete dönüştürüp hangilerinin kategori olarak kalacağını seçmekti. Yaklaşık ~2200 etiketten 55 kategori ayırıp gerisini etiket yaptım. Sonra thumbnail sorunu geliyor tabi. Resimlere otomatik olarak öne çıkarılmış görsel ekleyen bir eklenti bulup onunla da bu sorunu hallettim. WordPress’in en sevdiğim yanlarından biri de bu işte 🙂 Aktarmadan sonra Facebook OGP, Twitter Card, Seo ayarları derken bi’ baktım herşey bitmiş.

Artık bundan sonra n’olur bakalım. WordPress’e geçince yapacaklarımı listelemiştim. Onları yaparım herhalde. Ama bundan sonra gönül rahatlığıyla delicesine yazı girebilirim artık. Geleneği bozmadan aşağıdaki günün anlam ve önemini belirten şarkı da benden size gelsin. Hadi kalın sağlıcakla…

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

3 gün önce

Eşofman Takımı Modellerinde Göz Alıcı Modeller

Eşofman takımı hemen hemen her kişinin mutlaka bir kaç takımı olduğu bir giysi türüdür. Eşofman takımı hem…

6 gün önce

Evren Sungur Sanat Eserleri Nerede Bulunur?

Evren Sungur hem sanat alanında gelişmiş olan hem de kendini son zamanlarda oldukça fazla gösteren…

1 hafta önce

WordPress Sayfaları ve Gönderiler Arasındaki Fark Nedir?

Bir WordPress sitesini ilk kez başlatmak çok zor görünebilir. Örneğin, WordPress'e yeni başlayanların çoğu, bir…

2 hafta önce

RaceRoom Racing Experience Dereceli Şampiyonalar Başlıyor

Eski adıyla SinBin Studioları tarafından geliştirilen RaceRoom Racing Experience yarış simülasyonu büyük bir güncellemeye daha…

3 hafta önce

Traktör Kuyruk Mili İle Çalışan Su Pompası Fiyatları

Kendisine has çalışma stili ile birlikte ortalama 40 metre  gelinlikten emiş yeteneğine sahip olan traktör…

1 ay önce