Recuva ile Adım Adım Silinen Dosyaları Geri Getirin

Günlük bilgisayar kullanımı sırasında bir sürü sorunla karşılaşmamız muhtemel durum. Bu sorunlardan biri ise yanlışlıkla sildiğimiz ya da sildikten sonra silmememiz gerektiğini fark ettiğimiz dosyaların sonsuza dek kaybolduğunu sanmamızdır. İşte tam burada imdadımıza Piriform firmasının ürettiği Recuva programı yetişiyor.

Recuva, hafıza belleklerinden silinen dosyaların geri getirilmesine yarayan yardımcı bir dosya kurtarma programıdır. Recuva sayesinde USB belleklerden, hafıza kartlarından ya da bilgisayarların sabit disklerinden silinen dosyalar geri getirilebilir.

Piriform Recuva programını buradan indirebilirsiniz.

Kullanım

Recuva programının kullanımı oldukça basittir. Kurulumdan sonra açılan sihirbaz dosyalarınızı kolayca bulmanıza yardımcı olacaktır. Sadece aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

recuva-1

recuva-2

recuva-3

recuva-4

recuva-5

Son adımdan sonra aradığınız dosyayı yine de bulamıyorsanız. Dosya ismi ya da yolu kutucuğundan arama sonuçları içinde tekrar bir arama daha yapabilirsiniz.

Rate this post

Paylaş

1 Cevap

  1. mustafa dedi ki:

    Evet gercekten cok kullanisli bir kac defa bende kullanmistim,tum dosyalarimi kurtaramasamda buyuk bir kismink kurtar mistim
    Detayli bilgi 🙂 ; http://www.mustafaalniak.net/2014/03/silinen-dosyalar-geri-getirmek.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

%d blogcu bunu beğendi: