Kategoriler: Mikro BlogMim

Çalışma Masam

Mimlenmeyeli uzun zaman olmuştu. Sağ olsun Tahsin kardeşim mimlendiği bir yazısında beni de mimlemiş. Ne güzel de etmiş (: Konunun çalışma masası olması da çok hoşuma gitti. Bir aralar çalışma masamı paylaşmayı düşünüyordum. Bir türlü fırsat olmadı, masayı düzeltmesi, fotoğraf çekmesi, yazıyı yazması… Burada hemen yazmış olabilirim ama işi icraata dökünce hemen yapılmıyor.

Çalışma masamı kısaca özetlemek gerekirse: Ucuz mavi katlanabilir bir masa ve Bim’den aldığımız bilgisayar masasıyla beraber gelen ucuz ama kök gibi sağlam (kırılsa da yenisini alsak) sandalye. Lenovo G550 markalı ilk dizüstü bilgisayarımı yaklaşık 5 yıldır bu masanın üstünde kullanıyorum.

Bilgisayarın sol kısmındaki USB girişinden çıkan esrarengiz mavi kablo (misafirlerin kullandığı tabir) yaklaşık 1.5 metre uzunluğunda ve ucunda Platoon USB wireless adaptörü var. Malum, odadan sinyali tam çekemeyince böyle bir çözüm buldum.

Laptopumun hemen solundaki masada da PS3 ve kardeşimin masaüstü bilgisayarı var. Çoğaltıcı almadığım için ekran kartının kablosunu hangisini kullanıyorsak ona bağlıyoruz.

Özet geçmek gerekirse blogumdaki 1000’i aşkın yazıyı bu mavi masanın üstündeki dizüstü bilgisayarımla yazdım diyebilirim.

Ben de buradan sevgi ve saygılarımla Arda‘yı mimliyorum.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

DPI ve CPI Farkı Ne Anlama Geliyor

Satın almak için yeni bir fare arıyorsanız DPI terimiyle karşılaşmış olabilirsiniz. DPI, özellikle oyun oynamak için…

6 gün önce

2020 Özeti – Yıla Bakış

Uzun zamandır bloğa kişisel yazı girmiyordum. Önce Sezer abinin bloğundan ardından Tahsin Bey'in bloğundan gelen…

2 hafta önce

Resim Paleti ile Boyaların Benzersizliği

Her insan için, en eğlenceli ve dinlendirici aktivitelerden bir tanesi de resim yapmaktır. Ruhu dinlendiren…

3 hafta önce

Steam Puan Dükkanı Rehberi

Steam Puan Dükkanı, Steam'in yakın zamanda duyurduğu yeni bir özellik. Steam Puan Dükkanı sayesinde profilinizi…

4 hafta önce

İncia Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel bakım hayatlarımızın olmazsa asla dışarı bile çıkamayacağımız bir durum haline gelmiştir. Kişisel bakımlarımız ile…

1 ay önce

Çiftlere Özel Beştaş Yüzük

Moda tutkunlarının vazgeçilmezi, kadınların cazibesi olan beştaş yüzük her şeyi ile harika bir sanatsal tasarımdır.…

1 ay önce