Kategoriler: Devri AlemMikro Blog

Devr-i Alem #8

Aslında çok malzeme birikti de kısmet bugüneymiş artık. Nihayet serinin 8. yazısını yayımlamaya fırsat buldum. Şimdi baktım da yedinci yazıyı 4 Mayıs 2014 tarihinde yazmışım. Normalde arayı bu kadar uzatmazdım fakat yazmak için bilgisayarın başına geçince yazmak istediğim başka konular geliyordu aklıma ben de onları yazıyordum.

Eski yazıları kontrol edince bu yazı için ayırdığım fotoğraflardan birkaçının aynısını ya da farklı açılardan çekilmiş olan aynı görüntüleri buldum. Biraz eleme yaptım ve nihayet sıralamaya başlayabilirim (:

Bazı anlar gelir, insan eskiyi özler. Eskiye dönmek ister. İşte bu anlarda ben de gider annemin atmakta ısrar ettiği ama benim atmamakta daha çok ısrar ettiğim durumlarda benimle beraber bu zamanlara kadar gelmiş olan eşyaları karıştırır dururum. O karıştırdığım günlerden birinde şu telefonların fazlalaştığını fark ettim. Sıradan saymak gerekirse soldan sağa doğru, Nokia N100, Nokia 3310, Nokia 6600, Nokia 1100, Samsung D600.

Ve işte karşınızda Nokia X Red. Nokia’nın iyice saçmaladığı yakın bir dönemde Bimeks mağazasında bu telefonu inceleme fırsatı buldum. Ya bir kere en başta menü geçişlerinde telefon kasılıyordu. Belki 7/24 çalıştığındandır ama öyle olsa bile sıkıntı yapmaması lazımdı. Zaten menüsündeki iticilik de yetiyor. Ben Lumia 820 kullandığımdan bu telefon bana oldukça ilginç gelmişti. Bu fotoğrafı çekmemden 1-2 ay sonra Nokia, X serisini piyasadan çekme kararı aldı. Zaten şu anda Nokia’nın Microsoft’a satıldığı ve yeni telefonlarda Nokia logosunun olmaması da acı bir gerçek. Ama bir yerde de Nokia’nın ‘Nokia konekşın pipıl’ sloganıyla gönlümüzdeki yeri ayrı.

Geçenlerde bazı huylarımdan vazgeçmem gerektiğini düşündüm. Siz de hak verirsiniz ki iki seneden beri ÖSYM sınavına girdiğim mendili bile sakladığıma göre bu huyumdan vazgeçmemin zamanı gelmişti. Annemin de yardımıyla odama çeki düzen verirken annemin bunları kullanma fikri beni şaşırtmıştı. Çünkü kaldırıp atmamı önermemişti. Bu sefer bunu ben yaptım 😀 İnsanda bir rahatlık da oluşmuyor değil işin açıkcası.

Bu sene nihayet ben de ehliyetime kavuştum. Eskiye oranla yeni neslin ehliyet alırken sınavdan tek seferde geçme olasılığı hayli bir artmış. Artık bu durumu NFS oyunlarına bağlamadan edemedim. Çünkü ben de bu anı yaşadım yani. Genelde oyunlarda otomatik vites kullandığımız için debriyaj gaz ayarında pek faydası olmadı ama yolu tanıma, hiza alma gibi durumlarda yardımının dokunmadığını söyleyemem.

Sanırım TV’nin arkasındaki kablo bozuktu ve yenisini aramak için ardiyeye geçmiştim. Şöyle eli yüzü düzgün bi’ SCART kablosu ararken bu görüntüyle baş başa kaldım. (Bu savaşı SCART’lar alır ama benden söylemesi, ne varsa eskilerde var :D)

Bu gördüğünüz fotoğraf bir hatıranın birebir kopyasıdır. Şimdi size sorsam ATARI’de ilk bitirdiğiniz oyun hangisiydi diye? Veya GTA Vice City’i bitirdiğinizde hissettiklerinizi? İşte bu da benim ve kardeşimin ortak çalışması. PS3’te ilk bitirdiğimiz oyun, GTA 5. (Bundan sonra yine devam etti tabi ama şu sahneyi izlerken yaşadığımız duygu paha biçilemez.)

Öyle arkadaşlarla gidip ara sıra PES atmışlığım vardır. Ama hastası da değilim. Futbolla aram yok gibi bir şey. Bunu da kuzenin eniştesine PES 2013 ararken uğradığımız bir PlayStation salonunun girişinde çektim.

Ya biri bize ‘Şu parayı bulun.’ dese aramadığımız yer kalmazdı ama yine de bulamazdık. Hani belki eşe dosta sorarsınız bulursunuz da böyle hiç ummadığınız anda elinize geçince insan bir garip hissediyor. Bu durumda hissetmese bile Metro Park Ganita Dinlenme Tesisleri’nin tuvaletinde para üstü alırken eline geçerse gerçekten bir anlık da olsa kendinin seçilmiş bir kişi olduğunu düşünebiliyor 😀 Kelimelerle tarif edemediğim kısım ise bu durumu eve varınca fark etmem.

Serinin dokuzuncu yazısında görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Queen’s Gambit (2020) Mini Dizi İncelemesi

Yetim bir kızın acımasız satranç yıldızlığına yükselişini anlatan parlak dizi, artık yayıncının en çok izlenen…

3 gün önce

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

3 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

4 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

5 ay önce