Kategoriler: Dizi

The Walking Dead’de Öldürülemeyen 5 Karakter

Geçtiğimiz pazartesi günü beklenen an geldi ve The Walking Dead’in 5. sezonunun ilk bölümü yayınlandı. Yine yeniden her zamanki gibi bildiğimiz The Walking Dead bir sezona daha bomba gibi başladı ve daha ilk bölümden oyunculardan nefes kesen bir bir performans izledik.

Sezonlar ilerledikçe dizi kadrosundan ayrılan oyuncu sayısı da artıyor ve artmaya devam edecek. Yeni sezonla beraber sormadan edemiyoruz. ‘Acaba bu sezon kim ölecek?’. Birileri ölmeyebilir. Birileri gelebilir de. Belki de ölür. Kim bilebilir. Bu The Walking Dead dünyası yarın ne olacağını kimse kestiremiyor haliyle.

Rick Grimes

Sanırım listeye ana karakterlerden biriyle başlamak en doğru seçim olurdu. Rick Grimes’i ele alalım. Dizi başladığından beri kendisini ailesine adayan bir adam. Yer aldığı grupta verdiği kararlar onu liderlik konumuna kadar yükseltti. Bu konumundan dolayı bazen çok zor kararlar verdi. Bazen verdiği kararların bedelini çok ağır ödedi. Ama 3. sezondan sonra Rick’in artık eski Rick olmadığını hepimiz anladık.

4. sezon finalinden sonra 5. sezon başladığında Terminusta yaşananlar kelimenin tam anlamıyla bardağı taşıran son su damlasıydı. Bundan sonra olacakları sanırım kimse tahmin edemeyecek.

Gün geçtikçe daha zorlu bir dünya haline gelen The Walking Dead evreninde yaşananlar doğal olarak insanların da değişmesine sebep oldu. Rick Grimes’in de bundan nasiplendiğini düşünürsek belki de Rick’in ufak bir hatası onun ölümüne sebep olabilir. Tabi bu durumda izleyicilerin ne tepki vereceği malum. Ya dizi reyting kaybedecek. Ya da Rick’in yerine başka biri (Neden Daryl olmasın?) geçerek dizi devam edecek. Ama belki de dizinin finali bu şekilde de yapılabilir. Belki de tedavi hiç bulunamamıştır.

Daryl Dixon

Daryl Dixon… Zombilerin korkulu rüyası, Rick’in sağ kolu, arbaletiyle gönlümüzde taht kuran karizmatik insan. Çocukluk hayatını da göz önünde bulundurursak yaşadığı onca şeyden sonra zombi kıyameti onun yararına bir olay olmuştur belki de. Gruba dahil olduğu ilk günden beri serseri karakteriyle oyunbozan rolünü oynayan yeri geldiğinde gruba en çok yardımı dokunan kişi olmuştur Daryl Dixon. Geçtiğimiz bölümlerde Carol ile arasında geçenler onu belki de duygusal bir boşluktan kurtarmış ve ona uğruna yaşanacak bir şey vermiştir. Buna rağmen tüm yaşadıkları onu gruptan koparmanın aksine gruba daha da sıkıca bağlamış oldu.

Aksi bir durumu masaya yatırdığımızda olacakları görmek için çok fazla düşünmemize gerek yok. Google’a if daryl dies we riot yazmanız yeterli olacaktır. Yani bu ‘Eğer Daryl ölürse isyan ederiz.’ anlamına gelen bir slogan. Bunun için telefon kapaklarından tutun t-shirtlere kadar birçok ürün tasarlanıp satışa sunuldu bile. Sadece bu sonuçlara bakarak Daryl Dixon karakterinin uzunca bir süre ekrandan ayrılmayacağını garanti edebilirim.

Michonne

Diziye ikinci sezon finaliyle dahil olan katanalı zombi avcımız sessizliğine bürünmüş bir karakter olarak grupta yerini buldu. Tabi kaynaştıkça sessizliğinden eser kalmamış olsa da geçmişine dair birkaç anısı da hafızamıza kazındı ve onun bu dünyada neden hâlâ yaşam mücadelesi verdiğini de anlamış olduk. Dizide en fazla aylak öldüren karakterler arasında zirvede yerini koruyan karakterimizin grup içinde önemli bir yeri var. Aptalca kararlar vermeyecek kadar zeki olduğu için muhtemelen Michonne da bize eşlik etmeye devam edecek.

Tyreese

The Walking Dead 2010 yılında yayına başladığından beri kadrosundan birçok siyahi karakter gelip geçti. Bunların içinden zirvede T-Dog’un Tyreese’in ve Bob’un olduğu yadsınamaz bir gerçek. Çekiciyle zombileri dize getiren karakter Tyreese şimdilik bebek bakıcısı rolünde olsa da bir yandan da zombilerin acımasız dünyasında kendisiyle yüzleştiğini kimse inkâr edemez. Öfkesine sahip çıkma konusunda zaafiyetinin olduğu ortada. Hapishanede Carol’un Karen’i yakarak öldürmesiyle nasıl zıvanadan çıktığını hepimiz gördük. İlerde yine buna benzer bir durumda sergileyeceği davranışlar Tyreese’in ölümüne sebep olabilir. Tabi diğer karakterler gibi Tyreese’in de hapishaneden sonra çok değiştiğini biliyoruz.

Carol Peletier

Şöyle bir geriye döndüğümüzde Carol’ın ilk haliyle şu anki hali arasında kelimenin tam anlamıyla dağlar kadar fark olduğu apaçık ortada. Kendi başına aldığı kararlar ile grubumuza hayati önem arz eden konularda çok sık yardımı dokunan bir karakter Carol Peletier. 5. sezonun ilk bölümünde adeta bir Terminatör havası oluşturduğunu düşünürsek Carol ilerde çok canlar yakacak. Umalım da aldığı bu kararlar altında sergilediği davranışlar onun ölümüne sebep olmasın.

Ve hemen sıcağı sıcağına sorayım: Sizce 5. sezonda aramızdan ayrılacak isim kim olacak?

Rate this post
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: The Walking Dead

Son Gönderiler

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

2 gün önce

Eşofman Takımı Modellerinde Göz Alıcı Modeller

Eşofman takımı hemen hemen her kişinin mutlaka bir kaç takımı olduğu bir giysi türüdür. Eşofman takımı hem…

5 gün önce

Evren Sungur Sanat Eserleri Nerede Bulunur?

Evren Sungur hem sanat alanında gelişmiş olan hem de kendini son zamanlarda oldukça fazla gösteren…

1 hafta önce

WordPress Sayfaları ve Gönderiler Arasındaki Fark Nedir?

Bir WordPress sitesini ilk kez başlatmak çok zor görünebilir. Örneğin, WordPress'e yeni başlayanların çoğu, bir…

2 hafta önce

RaceRoom Racing Experience Dereceli Şampiyonalar Başlıyor

Eski adıyla SinBin Studioları tarafından geliştirilen RaceRoom Racing Experience yarış simülasyonu büyük bir güncellemeye daha…

3 hafta önce

Traktör Kuyruk Mili İle Çalışan Su Pompası Fiyatları

Kendisine has çalışma stili ile birlikte ortalama 40 metre  gelinlikten emiş yeteneğine sahip olan traktör…

1 ay önce