Spotydl ile Spotify’deki Müzikleri Ücretsiz İndirin

Spotify ile ücretsiz bir şekilde müzik dinlemek çok iyi bir şey. Benim en çok hoşuma giden özelliği ise sevdiğim parçaları bir listede toplamak ve istediğim zaman onları dinlemek. Üstelik benzer yeni parçalar keşfetmek istediğimde de ‘Çalma listesi radyosunu başlat’ seçeneğiyle birbirinden güzel müzikler karşıma çıkıyor.

Spotify’nin tüm özelliklerinden sonuna kadar yararlanmak için Spotify bizden aylık 9.99 TL istiyor. Üstelik reklamlarda da çıktığı gibi ilk ay denemesi bedava. Bir de memnun kalmazsanız paranızı iade edebiliyorsunuz.

Eğer ‘Müzik dinlemek için para mı verilir?’cilerdenseniz size güzel bir haberim var. Spotiydl.

Spotiydl programını indirmek için buraya tıklayın.

Güncelleme: Spotydl programı üreticisi tarafından yayından kaldırılmıştır ve artık dosya indirme işlemini gerçekleştirmemektedir.

Nasıl Çalışır?

Programın çalışma mantığı son derece basit. Şöyle anlatayım: Spotify’de oluşturduğunuz oynatma listesinin bağlantısını programa yapıştırıyorsunuz. Ardından program da listenizdeki şarkılara ses kalitesi, sanatçı ve şarkı ismi yönünden en çok benzeyen şarkıyı mp3 indirme sitelerinden arıyor ve otomatik olarak indiriyor. Tabi bunu yaparken birden fazla download sitesine girdiği için virüs programınızın açık konumda olması çok önemli. Ben denerken yaklaşık 10 şarkıda bir ESET uyarısı çıkıyordu.

Hemen başlayalım. Öncelikle Spotify’den içindeki müzikleri indirmek istediğimiz çalma listesine geliyoruz. Çalma listesi size veya başkasına ait olabilir, fark etmez. Resimdeki gibi ‘Spotify URI Kopyala’ seçeneğini seçiyoruz.

Buradan sonra Spotify ile işimiz bitti. Şimdi Spotiydl programını açıp ‘File > Import Playlist’ yolunu izleyelim. Ardından kopyaladığınız bağlantıyı pencerede ‘Add a new playlist’ kutucuğuna yapıştırın.

Liste karşınıza gelince Download butonuyla müzikleri indirmeye başlayabilirsiniz.

Ben önceden indirdiğim için birkaç şarkıyı silip tekrar download’a bastım. Resimde görülen Queued durumunda müzik indirilmek için sıra bekliyor anlamına geliyor. On the disk durumunda ise müzik bilgisayarınızda ve dinlenmeye hazır anlamına geliyor.

Programın pro sürümüne sahip olmak için bu adresten siteye kaydolup keyinizi alabilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

1 hafta önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

1 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

2 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

2 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

3 ay önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

3 ay önce