Spotydl ile Spotify’deki Müzikleri Ücretsiz İndirin

Spotify ile ücretsiz bir şekilde müzik dinlemek çok iyi bir şey. Benim en çok hoşuma giden özelliği ise sevdiğim parçaları bir listede toplamak ve istediğim zaman onları dinlemek. Üstelik benzer yeni parçalar keşfetmek istediğimde de ‘Çalma listesi radyosunu başlat’ seçeneğiyle birbirinden güzel müzikler karşıma çıkıyor.

Spotify’nin tüm özelliklerinden sonuna kadar yararlanmak için Spotify bizden aylık 9.99 TL istiyor. Üstelik reklamlarda da çıktığı gibi ilk ay denemesi bedava. Bir de memnun kalmazsanız paranızı iade edebiliyorsunuz.

Eğer ‘Müzik dinlemek için para mı verilir?’cilerdenseniz size güzel bir haberim var. Spotiydl.

Spotiydl programını indirmek için buraya tıklayın.

Güncelleme: Spotydl programı üreticisi tarafından yayından kaldırılmıştır ve artık dosya indirme işlemini gerçekleştirmemektedir.

Nasıl Çalışır?

Programın çalışma mantığı son derece basit. Şöyle anlatayım: Spotify’de oluşturduğunuz oynatma listesinin bağlantısını programa yapıştırıyorsunuz. Ardından program da listenizdeki şarkılara ses kalitesi, sanatçı ve şarkı ismi yönünden en çok benzeyen şarkıyı mp3 indirme sitelerinden arıyor ve otomatik olarak indiriyor. Tabi bunu yaparken birden fazla download sitesine girdiği için virüs programınızın açık konumda olması çok önemli. Ben denerken yaklaşık 10 şarkıda bir ESET uyarısı çıkıyordu.

Hemen başlayalım. Öncelikle Spotify’den içindeki müzikleri indirmek istediğimiz çalma listesine geliyoruz. Çalma listesi size veya başkasına ait olabilir, fark etmez. Resimdeki gibi ‘Spotify URI Kopyala’ seçeneğini seçiyoruz.

Buradan sonra Spotify ile işimiz bitti. Şimdi Spotiydl programını açıp ‘File > Import Playlist’ yolunu izleyelim. Ardından kopyaladığınız bağlantıyı pencerede ‘Add a new playlist’ kutucuğuna yapıştırın.

Liste karşınıza gelince Download butonuyla müzikleri indirmeye başlayabilirsiniz.

Ben önceden indirdiğim için birkaç şarkıyı silip tekrar download’a bastım. Resimde görülen Queued durumunda müzik indirilmek için sıra bekliyor anlamına geliyor. On the disk durumunda ise müzik bilgisayarınızda ve dinlenmeye hazır anlamına geliyor.

Programın pro sürümüne sahip olmak için bu adresten siteye kaydolup keyinizi alabilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Into the Night (2020) Dizi İncelemesi

Netflix Belçika yapımı olan Into the Night dizisi 1 mayıs tarihinde yayınlandı. Jacek Dukaj’ın yazdığı…

3 hafta önce

Call of Duty: Warzone (2020) Oyun incelemesi

Call of Duty: Warzone, Activision’un Call of Duty oyunlarından en iyi ve en başarılı olan…

1 ay önce

Ses İzolasyonu Süngerleri

Akustik ve ses kesici yalıtım süngerleri olarak 2 farklı amaçta kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtım süngeri…

2 ay önce

The Last Kingdom (2015) Dizi İncelemesi

Son günlerde oldukça popüler bir platform olan Netflix’te en son 4. sezonu ile yayına giren…

2 ay önce

Aradığınız Alan Adı Kime Ait?

Hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için izlemeniz gereken ilk adım bir alan adı seçmek ve daha…

3 ay önce

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

3 ay önce