Spotydl ile Spotify’deki Müzikleri Ücretsiz İndirin

Spotify ile ücretsiz bir şekilde müzik dinlemek çok iyi bir şey. Benim en çok hoşuma giden özelliği ise sevdiğim parçaları bir listede toplamak ve istediğim zaman onları dinlemek. Üstelik benzer yeni parçalar keşfetmek istediğimde de ‘Çalma listesi radyosunu başlat’ seçeneğiyle birbirinden güzel müzikler karşıma çıkıyor.

Spotify’nin tüm özelliklerinden sonuna kadar yararlanmak için Spotify bizden aylık 9.99 TL istiyor. Üstelik reklamlarda da çıktığı gibi ilk ay denemesi bedava. Bir de memnun kalmazsanız paranızı iade edebiliyorsunuz.

Eğer ‘Müzik dinlemek için para mı verilir?’cilerdenseniz size güzel bir haberim var. Spotiydl.

Spotiydl programını indirmek için buraya tıklayın.

Güncelleme: Spotydl programı üreticisi tarafından yayından kaldırılmıştır ve artık dosya indirme işlemini gerçekleştirmemektedir.

Nasıl Çalışır?

Programın çalışma mantığı son derece basit. Şöyle anlatayım: Spotify’de oluşturduğunuz oynatma listesinin bağlantısını programa yapıştırıyorsunuz. Ardından program da listenizdeki şarkılara ses kalitesi, sanatçı ve şarkı ismi yönünden en çok benzeyen şarkıyı mp3 indirme sitelerinden arıyor ve otomatik olarak indiriyor. Tabi bunu yaparken birden fazla download sitesine girdiği için virüs programınızın açık konumda olması çok önemli. Ben denerken yaklaşık 10 şarkıda bir ESET uyarısı çıkıyordu.

Hemen başlayalım. Öncelikle Spotify’den içindeki müzikleri indirmek istediğimiz çalma listesine geliyoruz. Çalma listesi size veya başkasına ait olabilir, fark etmez. Resimdeki gibi ‘Spotify URI Kopyala’ seçeneğini seçiyoruz.

Buradan sonra Spotify ile işimiz bitti. Şimdi Spotiydl programını açıp ‘File > Import Playlist’ yolunu izleyelim. Ardından kopyaladığınız bağlantıyı pencerede ‘Add a new playlist’ kutucuğuna yapıştırın.

Liste karşınıza gelince Download butonuyla müzikleri indirmeye başlayabilirsiniz.

Ben önceden indirdiğim için birkaç şarkıyı silip tekrar download’a bastım. Resimde görülen Queued durumunda müzik indirilmek için sıra bekliyor anlamına geliyor. On the disk durumunda ise müzik bilgisayarınızda ve dinlenmeye hazır anlamına geliyor.

Programın pro sürümüne sahip olmak için bu adresten siteye kaydolup keyinizi alabilirsiniz.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

DPI ve CPI Farkı Ne Anlama Geliyor

Satın almak için yeni bir fare arıyorsanız DPI terimiyle karşılaşmış olabilirsiniz. DPI, özellikle oyun oynamak için…

1 hafta önce

2020 Özeti – Yıla Bakış

Uzun zamandır bloğa kişisel yazı girmiyordum. Önce Sezer abinin bloğundan ardından Tahsin Bey'in bloğundan gelen…

2 hafta önce

Resim Paleti ile Boyaların Benzersizliği

Her insan için, en eğlenceli ve dinlendirici aktivitelerden bir tanesi de resim yapmaktır. Ruhu dinlendiren…

3 hafta önce

Steam Puan Dükkanı Rehberi

Steam Puan Dükkanı, Steam'in yakın zamanda duyurduğu yeni bir özellik. Steam Puan Dükkanı sayesinde profilinizi…

4 hafta önce

İncia Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel bakım hayatlarımızın olmazsa asla dışarı bile çıkamayacağımız bir durum haline gelmiştir. Kişisel bakımlarımız ile…

1 ay önce

Çiftlere Özel Beştaş Yüzük

Moda tutkunlarının vazgeçilmezi, kadınların cazibesi olan beştaş yüzük her şeyi ile harika bir sanatsal tasarımdır.…

1 ay önce