Kategoriler: Film İncelemeleri

The Losers (2010)

Özel Kuvvetler timinin seçkin üyeleri Jensen (Chris Evans), Roque (Idris Elba), Pooch (Columbus Short) ve Cougar (Óscar Jaenada) Albay Clay (Jeffrey Dean Morgan) komutasında arama ve imha etme görevi için Bolivya ormanlarına gönderilir. Ancak ekip üyeleri kısa bir süre sonra bu görevin iki kişi arasındaki kişisel bir mesele olduğunu anlarlar.

Ölü farz edilen grup, intikam almak ve isimlerini temize çıkartmak için gizemli casus Aisha‘nın (Zoe Saldana) dahil olduğu bir plan yaparlar. Beraber çalışırken gizemli ve çok iyi korunan Max‘ın (Jason Patric) izini sürerken, bir yandan da fitili ateşlenecek bir savaşa engel olmaya çalışırlar.

97 dakikalık filmin yönetmen koltuğunda Sylvain White oturuyor. Bütün çekimleri Amerikada efektleri ise Warner Bros stüdyolarında tamamlanan film için ayrılan bütçe $25,000,000.

Senaryo biraz klişeleşmiş bir senaryo gibi görünse de filmin içine girdiğinizde bunun pek de önemli olmadığını anlayabilirsiniz. Çünkü filmdeki oyuncu kadrosu ve sergiledikleri performans senaryoyu arkaplana itecek düzeyde. Özellikle Chris Evans‘ın rol icabı büründüğü karakter benim favorimdi. Öte yandan Supernatural’dan tanıdığımız Jeffrey Dean Morgan‘a da Albay rolü çok iyi gitmiş. Bazı sahnelerde efekt kullanıldığı bariz bir şekilde ortada olsa da aksiyon sahnelerinin bolluğundan bu da göz ardı edilebilir. Bunun yanında karakterler arası diyaloglar oldukça komikti. Bazılarında gerçekten kahkaha attığımı söyleyebilirim.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

2 hafta önce

Oyun Marketi

Dijitalleşmenin oyunlar üstündeki etkisinin de günden güne arttığı günümüzde haber oyun sitelerinin ihtiyacı da artmıştır.…

3 hafta önce

Ucuz ve Güvenilir Alan Adı Nasıl Satın Alınır?

Alan adı satın almadan önce dikkat edilmesi gereken uzunluk ve kısalık, tire kullanımı, söyleniş kolaylığı…

4 hafta önce

Korayspor Taraftar Ürünleri

Taraftar Ürünleri kategorisinde, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Ankaragücü ve Bursaspor takımlarına ait, takımınızı desteklemek ve sevdiklerinize…

1 ay önce

Into the Night (2020) Dizi İncelemesi

Netflix Belçika yapımı olan Into the Night dizisi 1 mayıs tarihinde yayınlandı. Jacek Dukaj’ın yazdığı…

2 ay önce

Call of Duty: Warzone (2020) Oyun incelemesi

Call of Duty: Warzone, Activision’un Call of Duty oyunlarından en iyi ve en başarılı olan…

3 ay önce