Kategoriler: Film İncelemeleri

The Losers (2010)

Özel Kuvvetler timinin seçkin üyeleri Jensen (Chris Evans), Roque (Idris Elba), Pooch (Columbus Short) ve Cougar (Óscar Jaenada) Albay Clay (Jeffrey Dean Morgan) komutasında arama ve imha etme görevi için Bolivya ormanlarına gönderilir. Ancak ekip üyeleri kısa bir süre sonra bu görevin iki kişi arasındaki kişisel bir mesele olduğunu anlarlar.

Ölü farz edilen grup, intikam almak ve isimlerini temize çıkartmak için gizemli casus Aisha‘nın (Zoe Saldana) dahil olduğu bir plan yaparlar. Beraber çalışırken gizemli ve çok iyi korunan Max‘ın (Jason Patric) izini sürerken, bir yandan da fitili ateşlenecek bir savaşa engel olmaya çalışırlar.

97 dakikalık filmin yönetmen koltuğunda Sylvain White oturuyor. Bütün çekimleri Amerikada efektleri ise Warner Bros stüdyolarında tamamlanan film için ayrılan bütçe $25,000,000.

Senaryo biraz klişeleşmiş bir senaryo gibi görünse de filmin içine girdiğinizde bunun pek de önemli olmadığını anlayabilirsiniz. Çünkü filmdeki oyuncu kadrosu ve sergiledikleri performans senaryoyu arkaplana itecek düzeyde. Özellikle Chris Evans‘ın rol icabı büründüğü karakter benim favorimdi. Öte yandan Supernatural’dan tanıdığımız Jeffrey Dean Morgan‘a da Albay rolü çok iyi gitmiş. Bazı sahnelerde efekt kullanıldığı bariz bir şekilde ortada olsa da aksiyon sahnelerinin bolluğundan bu da göz ardı edilebilir. Bunun yanında karakterler arası diyaloglar oldukça komikti. Bazılarında gerçekten kahkaha attığımı söyleyebilirim.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

1 ay önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

2 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

3 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

4 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

4 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

5 ay önce