Kategoriler: Film İncelemeleri

The Losers (2010)

Özel Kuvvetler timinin seçkin üyeleri Jensen (Chris Evans), Roque (Idris Elba), Pooch (Columbus Short) ve Cougar (Óscar Jaenada) Albay Clay (Jeffrey Dean Morgan) komutasında arama ve imha etme görevi için Bolivya ormanlarına gönderilir. Ancak ekip üyeleri kısa bir süre sonra bu görevin iki kişi arasındaki kişisel bir mesele olduğunu anlarlar.

Ölü farz edilen grup, intikam almak ve isimlerini temize çıkartmak için gizemli casus Aisha‘nın (Zoe Saldana) dahil olduğu bir plan yaparlar. Beraber çalışırken gizemli ve çok iyi korunan Max‘ın (Jason Patric) izini sürerken, bir yandan da fitili ateşlenecek bir savaşa engel olmaya çalışırlar.

97 dakikalık filmin yönetmen koltuğunda Sylvain White oturuyor. Bütün çekimleri Amerikada efektleri ise Warner Bros stüdyolarında tamamlanan film için ayrılan bütçe $25,000,000.

Senaryo biraz klişeleşmiş bir senaryo gibi görünse de filmin içine girdiğinizde bunun pek de önemli olmadığını anlayabilirsiniz. Çünkü filmdeki oyuncu kadrosu ve sergiledikleri performans senaryoyu arkaplana itecek düzeyde. Özellikle Chris Evans‘ın rol icabı büründüğü karakter benim favorimdi. Öte yandan Supernatural’dan tanıdığımız Jeffrey Dean Morgan‘a da Albay rolü çok iyi gitmiş. Bazı sahnelerde efekt kullanıldığı bariz bir şekilde ortada olsa da aksiyon sahnelerinin bolluğundan bu da göz ardı edilebilir. Bunun yanında karakterler arası diyaloglar oldukça komikti. Bazılarında gerçekten kahkaha attığımı söyleyebilirim.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Düğün Elbisesi

Günümüz tasarımı yapılan düğün elbisesi modelleri göz alıcı görsellikle desteklenmektedir. Burada düğün elbiselerinin kendi tarzınızı…

3 gün önce

Eşofman Takımı Modellerinde Göz Alıcı Modeller

Eşofman takımı hemen hemen her kişinin mutlaka bir kaç takımı olduğu bir giysi türüdür. Eşofman takımı hem…

6 gün önce

Evren Sungur Sanat Eserleri Nerede Bulunur?

Evren Sungur hem sanat alanında gelişmiş olan hem de kendini son zamanlarda oldukça fazla gösteren…

1 hafta önce

WordPress Sayfaları ve Gönderiler Arasındaki Fark Nedir?

Bir WordPress sitesini ilk kez başlatmak çok zor görünebilir. Örneğin, WordPress'e yeni başlayanların çoğu, bir…

2 hafta önce

RaceRoom Racing Experience Dereceli Şampiyonalar Başlıyor

Eski adıyla SinBin Studioları tarafından geliştirilen RaceRoom Racing Experience yarış simülasyonu büyük bir güncellemeye daha…

3 hafta önce

Traktör Kuyruk Mili İle Çalışan Su Pompası Fiyatları

Kendisine has çalışma stili ile birlikte ortalama 40 metre  gelinlikten emiş yeteneğine sahip olan traktör…

1 ay önce