Kategoriler: Film İncelemeleri

The Losers (2010)

Özel Kuvvetler timinin seçkin üyeleri Jensen (Chris Evans), Roque (Idris Elba), Pooch (Columbus Short) ve Cougar (Óscar Jaenada) Albay Clay (Jeffrey Dean Morgan) komutasında arama ve imha etme görevi için Bolivya ormanlarına gönderilir. Ancak ekip üyeleri kısa bir süre sonra bu görevin iki kişi arasındaki kişisel bir mesele olduğunu anlarlar.

Ölü farz edilen grup, intikam almak ve isimlerini temize çıkartmak için gizemli casus Aisha‘nın (Zoe Saldana) dahil olduğu bir plan yaparlar. Beraber çalışırken gizemli ve çok iyi korunan Max‘ın (Jason Patric) izini sürerken, bir yandan da fitili ateşlenecek bir savaşa engel olmaya çalışırlar.

97 dakikalık filmin yönetmen koltuğunda Sylvain White oturuyor. Bütün çekimleri Amerikada efektleri ise Warner Bros stüdyolarında tamamlanan film için ayrılan bütçe $25,000,000.

Senaryo biraz klişeleşmiş bir senaryo gibi görünse de filmin içine girdiğinizde bunun pek de önemli olmadığını anlayabilirsiniz. Çünkü filmdeki oyuncu kadrosu ve sergiledikleri performans senaryoyu arkaplana itecek düzeyde. Özellikle Chris Evans‘ın rol icabı büründüğü karakter benim favorimdi. Öte yandan Supernatural’dan tanıdığımız Jeffrey Dean Morgan‘a da Albay rolü çok iyi gitmiş. Bazı sahnelerde efekt kullanıldığı bariz bir şekilde ortada olsa da aksiyon sahnelerinin bolluğundan bu da göz ardı edilebilir. Bunun yanında karakterler arası diyaloglar oldukça komikti. Bazılarında gerçekten kahkaha attığımı söyleyebilirim.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Tercüme Bürosu

Bazı belgelerin yasal olarak bir anlamı olması için yapılan tercümenin noter tarafında onaylanması gerekmektedir. Bu…

3 hafta önce

Canva Pro Ücretsiz Kullanım Yöntemi

Çeşitli web 2.0 araçlarını incelerken denk geldiğim bir araçtan bahsetmek istiyorum. Benim de ara sıra…

4 hafta önce

Ücretsiz Microsoft Office Lisansı Almanın 6 Yolu

Ücretsiz Microsoft Office lisansı almak zor olsa da bazı yöntemler hala kullanılabilirliğini koruyor. Microsoft Office'i ücretsiz…

1 ay önce

Kaliteli Erkek Kol Saati

Uzaktan baktığınızda kalitesini anlayabileceğiniz ürünler vardır. Erkek kol saati markalarından bazılarının ürünleri de aynen böyledir.…

2 ay önce

Patronunuza Hatasını Nasıl Söylemelisiniz?

Çoğu insan patronlarının kariyerlerinin başlarında hata yapmasını beklemez. Toplumumuzda çocukluğumuzdan itibaren yaşlılarımıza itaat etmemiz ve…

2 ay önce

Dar Salonlar İçin TV Ünitesi Önerileri

Evde bulunduğumuz sürenin büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonların yerleşimi her zaman çok önemlidir. Ailecek bir…

2 ay önce