Kategoriler: Film İncelemeleri

Taken 3 (Takip 3: Son Karşılaşma) 2014

2012 yılında vizyona giren 96 saat filminin devam filmi olan Takip 2: İstanbul filmi Türkiye’de çekilen sahneleri Türkiye hakkında yanlış imaj olduşturduğu gerekçesiyle filmin yapımcı ve senarsiti çok eleştirilmişti. Serinin üçüncü filmi Taken 3, Türkçe adıyla Takip 3: Son Karşılaşma Los Angeles’ta geçiyor ve diğer filmlerde olduğu gibi bu filmde de başrol oyuncusu Liam Neeson emekli CIA ajanı Bryan Mills’i canlandırıyor.

Bryan Mills (Liam Neeson) her ne kadar sakin bir hayat sürmek istese de bu filmde de bela onun peşini bırakmıyor. İlk filmde kızı, ikinci filmde de karısı kaçırılınca insan acaba üçüncü filmde kim kaçırılacak diye düşünmeden edemiyor. Filmin yapımcıları sağ olsun ki üçüncü filmde de aynı şekilde bir konuyu işlememiş daha farklı daha gerilimli daha aksiyon dolu bir senaryo tercih etmişler. Bu filmde Bryan Mills yaşanan onca şeyin ardından arkadaşlarıyla vakit geçirerek kafasını boşaltmaya çalışırken bir yandan da ailesi ile yeni bir hayat kurmuştur. Ancak bu sırada Bryan çok kötü bir durumla karşı karşıya kalır.

Liam Neeson bu filmde peşindeki adamları atlatıp kendini temize çıkarmak için film boyunca kaçıyor ve her yeri birbirine katıyor. Özellikle eyalet polislerinden kaçarken dalga geçercesine sergilediği tavırlar yeterince gülümsetti diyebilirim. Özellikle kaçış sahnelerine çokça yer verilmesi filmin aksiyonunu bir nebze dahi düşürmeye yer vermemiş.

Bu filmi izleme nedenlerimden biri Liam Neeson’ın canlandırdığı o iri yapısına rağmen oldukça çevik, gözü keskin ve doğru yerde doğru kararlar veren karakter Bryan Mills idi. Yani demem o ki senaryodan pek fazla bir şey beklemiyordum. Siz de izleyince filmin sonunun tahmin edilebilir bir senaryoya sahip olduğunu fark edeceksinizdir. Bu filmde Liam Neeson’ın yanında Franck Dotzler rolündeki Oscarlı aktör Forest Whitaker‘ın oyunculuğunu da beğendim. Başrol oyuncusu olmasa bile canlandırdığı karakter onu tamamlar nitelikteydi. Bryan Mills’in kızı Kim rolündeki Maggie Grace‘in performansının serinin ilk iki filmine göre gardının düştüğünü gördüm.

Senaryo o kadar kötü değil. Bir haftasonu ayaklarınızı uzatıp izleyebileceğiniz bir Liam Neeson filmi.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

Yeni Google Chrome Yerleşik RSS Beslemesi ile Geliyor

Android için Chrome artık yerleşik bir RSS beslemesine sahip. Google, yerel RSS işlevselliğini tanıtan web…

2 ay önce

Windows 11’de En Yaygın Sorunlar Nasıl Düzeltilir?

Windows 11'de sorun mu yaşıyorsunuz? Okumaya devam edin. Windows 11 Yükleme Sorunlarını Düzeltme Windows 10'un…

3 ay önce

Yarının Savaşı (2021) Film İncelemesi

2051 yılından bir grup zaman yolcusu acil bir mesaj iletmek için geldiğinde dünya şaşkına döner.…

4 ay önce

SEO Danışmanlığında SEO FD Farkı

Yüzlerce web sitesinin teknik ve stratejik işlemlerini üstlenen SEO FD ajansı şimdi de SEO danışmanlığı…

4 ay önce

Perşembe Yaylasında Karavan Kampı

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı olan Perşembe Yaylası, akarsularıyla ünlü, çimlerle kaplı tepeleri ve sürekli yön…

5 ay önce

Cilt Bakımında La Roche Posay Farkı

La Roche Posay Ne İçin Kullanılır? La Roche Posay markasının tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarına uygun…

5 ay önce