Kategoriler: Nasıl Yapılır?Oyun

Counter Strike Global Offensive LAN Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Bu yazımda tüm dünyayı kasıp kavuran FPS oyunu Counter Strike: Global Offensive için lan bağlantısı kurma yöntemini anlatacağım. Bu şekilde Steam kütüphanenizi paylaştığınız biriyle bile karşılıklı olarak botlarla birlikte oyun oynayabileceksiniz.

Öncelikle Steam ile ilgili özelliğe değinmek istiyorum. Oyuna başka türlü erişim sağladıysanız okumaya aşağıdaki başlıktan devam edin. Kütüphane paylaşımı dahilinde paylaşılan kişi oyuna girip istediği şekilde oyunu oynayabiliyor. Sadece envantere erişimi olmuyor. Fakat aynı anda oyunun sahibi oyuna girdiğinde diğer kişinin ekranında oyunun sahibinin oyuna girdiği ve 5 dakika içinde oyundan çıkması gerektiğine dair bir uyarı beliriyor. 5 dakika dolduktan sonra zaten oyun otomatik olarak kapanıyor. Bu lan bağlantısı olayını gerçekleştirdiğiniz takdirde iki kişi de oyunda kalabiliyor. Şöyle ki: Paylaşılan kişi oyunu kullanmak için çevrimiçi olmak zorunda. Oyunun asıl sahibi ise oyunu çevrimdışıyken de başlatabiliyor. Oyuna bu şekilde iki kişi ile birlikte girdikten sonra istediğiniz gibi LAN bağlantısıyla oyun kurup oynayabilirsiniz.

Counter Strike: Global Offensive LAN Bağlantısı Kurulumu

Oyuna giriş yaptıktan sonra Seçenekler > Oyun Ayarları menüsünden Geliştirici Konsolu seçeneğini aktif hale getirin.

Ana menüdeyken (Oyuna girdikten sonra da yazabilirsiniz.) tuşuna basıp konsolu açın. Ardından konsola aşağıdaki komutu yazın.

sv_lan 1

Artık oyununuz yerel ağ ile paylaşılmış durumda. Diğer bilgisayarın veya bilgisayarların bağlanması için onlara vermeniz gereken ip adresine de yine konsolu açıp status yazarak ulaşabilirsiniz.

Bundan sonra oyuna bağlanmak isteyen kişinin tek yapması gereken konsolu açıp aşağıdaki şekilde sunucu bilgisayarın ip adresinin başına connect yazması.

connect 192.168.2.130:27015

Herhangi bir sorun dahilinde Windows Güvenlik Duvarı‘nı bu oyun için kapattığınızdan emin olun. Keyifli oyunlar dilerim.

5/5 - (1 vote)
Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

WordPress Sayfaları ve Gönderiler Arasındaki Fark Nedir?

Bir WordPress sitesini ilk kez başlatmak çok zor görünebilir. Örneğin, WordPress'e yeni başlayanların çoğu, bir…

1 hafta önce

RaceRoom Racing Experience Dereceli Şampiyonalar Başlıyor

Eski adıyla SinBin Studioları tarafından geliştirilen RaceRoom Racing Experience yarış simülasyonu büyük bir güncellemeye daha…

3 hafta önce

Traktör Kuyruk Mili İle Çalışan Su Pompası Fiyatları

Kendisine has çalışma stili ile birlikte ortalama 40 metre  gelinlikten emiş yeteneğine sahip olan traktör…

4 hafta önce

Epoksi Kalıp Çeşitleri

Epoksi Kalıp son zamanlarda oldukça sık karşılaşılan epoksi reçinelerin şekil almasını sağlayan ürünlerin başında geliyor.…

4 hafta önce

En İyi Online Video Dönüştürücüleri

Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için birçok profesyonel video dönüştürme uygulaması mevcuttur. Bunlardan en…

1 ay önce

Bir Fena Manzara Kitap İncelemesi

Ahmet Utku Çetinkaya’nın ilk romanı Bir Fena Manzara beni hakkında bir inceleme yazacak kadar etkiledi.…

1 ay önce