Kategoriler: Film İncelemeleri

Tracers (Takiptekiler) 2015

New York’ta bisikletli kuryelik yapan Cam‘in (Taylor Lautner) Çin mafyasıyla başı derde girer. Cam, sıradan bir günde sıradan bir taşıma işini yaparken bir kızla çarpışır. Cam ve kız ilk görüşte birbirine vurulurlar. Cam, bu gizemli kızı araştırırken birden kendini parkur sporu yapan bir ekibin içinde bulur ve günler geçtikçe işin rengi değişir.

Senaryosu Leslie Bohem, Matt Johnson ve Kevin Lund tarafından yazılan filmin yönetmenliğini Daniel Benmayor yapıyor. 94 dakikalık aksiyon türündeki filmin başrolünde Alacakaranlık’ın Jacob’u Taylor Lautner var. Taylor Lautner, Abduction (Kaçış) filmindeki gibi burada da performansından ödün vermemiş.

Parkur sporunun filme usta eliyle yerleştirilmesi filmin izlenebilirliğini oldukça yükseltmiş. Kovalamaca sahneleri filmi ayakta tutan en büyük unsur. Oyuncu kadrosu da yeterince iyi fakat senaryo için aynı şeyi söyleyemem. Film, sıradan ve basit bir senaryoya sahip. Ama dediğim gibi filmin ana temasındaki parkur sporu iyi bir şekilde işlendiğinden senaryonun basitliği pek de göze batan bir unsur olarak görünmüyor. Bu filmden önce Taylor Lautner, Grown Ups 2 (Büyükler 2) filminde küçük bir rolde yine benzer bir performans sergilemişti. Ben bu filmi The 100 dizisinden tanıdığım Marie Avgeropoulos ve Kaçış filmindeki performansından dolayı Taylor Lautner için izlemiştim, pişman da olmadım. Taylor Lautner ilerde buna benzer parkur temalı birçok filmde rol alacak gibi görünüyor. Alsın da. Yakışmıyor değil.

Beklentilerini fazla yüksek tutmadan aksiyon türü film arayanlar için izlenebilecek iyi bir yapım.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden
Etiketler: Aksiyon

Son Gönderiler

Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) Film İncelemesi

Uyuşturucu kartelinin başında bulunan Armando Armas'ın yakalanması gerekmektedir. Ancak Armando soğukkanlı ve ünlü bir katildir.…

1 hafta önce

Terminatör: Kara Kader (2019) Film İncelemesi

Dani Ramos (Natalia Reyes) gelecekten gelen bir terminatör tarafından takip edilmektedir. Bir tarafta sıradan bir…

2 hafta önce

Aylık Araç Kiralamanın Püf Noktaları

Araç kiralama yapmak isteyen kişiler gerekli olan prosedürlerden haberdar olmalıdır. Çünkü her şoför araç kiralayamamaktadır.…

3 hafta önce

Dying Light (2015) Oyun İncelemesi

Dying Light, 2015 yılında Techland tarafından piyasaya sürülmüş birinci şahıs açılı bir zombi oyunudur. Dying…

1 ay önce

3 Maddede Akıllı Ev Kontrolü

Akıllı ev teknolojisi yaklaşık olarak 10 yıldır teknolojinin gündeminde olmasına rağmen, mobil ağının hızlanması ve…

1 ay önce

Google Chrome için Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Google Chrome, masaüstü ve mobil cihazlar için karanlık bir moda sahiptir. Ancak etkinleştirmek beklediğiniz kadar…

2 ay önce