Kategoriler: Film İncelemeleri

Wild Target (2010)

Yaşı ilerlemiş bir seri katil olan Victor Maynard (Bill Nighy) kalabalıklardan uzak kendince bir hayat sürmektedir. Bu orta yaşlı adam aslında gerçek hayatta ürkütücü bir kadın olan annesini mutlu etmeye çalışan bir evlattan başkası değildir. Profesyonelce baktığı işi bir gün kurbanlarından biri olan Rose (Emily Blunt) ile tanışmasıyla beraber sekteye uğrar. Rose’un hayatını bağışlamakla kalmaz, Victor’un özel dedektif olduğunu zanneden genç bir çırak edinir. Bu da yetmezmiş gibi avcıyken av konumuna düşer. Hayatının akışı tamamen değişmiştir.

Wild Target Türkiye’de Sevgili Hedefim adıyla aksiyon, komedi ve suç kategorisi altında 2010 yılında vizyona girdi. Başrollerinde Bill Nighy, Emily Blunt ve Harry Potter serisinden aşina olduğumuz Rupert Grint var.

Filmin çekim yeri İngiltere ve Fransa olmasından olacak ki senaryosuna birazcık da olsa Fransız filmlerindeki romantizmden karışmış. Fakat bu, filmin aksiyon dozunu düşürecek seviyede değil. Neredeyse filmin tuzu biberi olmuş diyebilirim.

Kendince hayatını yaşayan bir seri katil, zıvanadan çıkmış bir hırsız ve olaydan bir nebze dahi haberi olmayan genç. İşte Wild Target’in senaryosu bu üç karakterin etrafında aksiyon, komedi ve suç olarak geri dönüyor.

Filme sanatsal bir bakış açısıyla baktığınızda senaryonun işlenişinden, kamera açılarından veyahut mantık hatalarından dolayı belki puanınız düşük olabilir, belki yorumunuz olumsuz olabilir ancak iş kafa dağıtmaya geldi mi yeterince keyif alabileceğiniz bir yapım.

Furkan Özden

Blog dünyası ile 2009 yılında tanıştım. Bloğumda haftada en az bir yazı yayımlıyorum. Yazdığım yazıları beğendiyseniz beni Twitter'dan (@frknzdn) takip edebilirsiniz. Daha fazlası için hakkımda sayfasını ziyaret edin.

Paylaş
Yazar
Furkan Özden

Son Gönderiler

The Walking Dead Evreninde Bir Dizi Daha Mı?

Bildiğiniz gibi veya birazdan öğreneceğiniz gibi The Walking Dead evreninde geçen başka bir dizi daha…

5 gün önce

#Alive (2020) Film İncelemesi

#Alive, Cho il Hyung tarafından yönetilen ve Yoo Ah-in ile Park Shin-hye'yin iki genç yetişkini…

1 ay önce

MSI Optix AG32CV 31.5″ 165Hz 1ms Monitör İncelemesi

Yaklaşık üç ay önce MSI Optix AG32CV model monitörünü satın aldım. Bu inceleme yazısını da…

3 ay önce

Ralli Pilotuyla Yarıştım

Evet doğru. Bizim Youtuberlardan neyimiz eksik. Biz de böyle başlık atabiliriz yani, neden olmasın? Gerçekten…

3 ay önce

Durdurulamaz Güç (2020) Film İncelemesi

Vin Diesel, yakın zamanda bir eylemde öldürülen ve RST şirketi tarafından süper kahraman Bloodshot olarak…

4 ay önce

M60 AMBT War Thunder’a Geliyor!

Bilindiği gibi War Thunder belli süre arayla Dünya Savaşı etkinliği yapıyor. Bu sezonki dünya savaşı…

4 ay önce